Publikálva: 2018.04.22 Frissítve: 2018.04.23 Kézilabda

GVM Europe-Vác–MTK Budapest 32-26 (16-13)
Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária

GVM Europe-Vác: Arenhart, Suba – Radoszavljevics 4, Kácsor 2, Hámori, Barján 3, Kovács P. 1, Pappné Szamoránsky 1, Jovetics 9, Lakatos 3 (1), Szondi, Hornyák, Sziráki, De Souza 4 (3), Helembai 4, Diószegi 1

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 9 (2), Karnik 4, Sallai 2, Szádvári, Slakta, Kovács G., Barna 2, Kuti, Mód 2, Dakos 2, Termány 3, Gorilszka 2 (2), Stranigg, Juhász E.
Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/4
A mérkőzés alakulása: 9. perc: 4-4; 18. p.: 12-5; 29. p.: 15-13; 39. p.: 21-14; 49. p.: 27-19; 57. p.: 29-24

A K&H női kézilabdaliga 21. fordulójában csapatunk a GVM Europe-Vác otthonába látogatott. A két csapat őszi meccsét 30-27-re Szilágyi Zoltán tanítványai nyerték az Elektromos Csarnokban, így lett volna miért törleszteni.

Idegesen, kapkodva kezdtük a mérkőzést, rengeteg pontatlanság, labdaeladás borzolta a vendégszurkolók idegrendszerét az első pár percben. 4-4 után még úgy tűnt, van remény, de ezt követően állva hagyott minket a Vác: a 18. percben már hét gól volt a hazaiak fórja. Golovin Vlagyimir cserékkel igyekezett felrázni övéit, és be is jött a számítása: a remekül beszálló Mód Noémi vezetésével kétgólosra faragtuk hátrányunkat.

A második félidő rémálomszerűen kezdődött: az első tíz percben mindössze egyszer tudtunk betalálni, amit a Vác könyörtelenül meg is büntetett, és ismét elhúzott hét góllal.

Nincs azonban idő a búslakodásra, szerdán az Alba Fehérvár KC vendégeskedik az Elektromos Csarnokban.

Golovin Vlagyimir: – Nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk. A Vác azt játszotta, amire készültünk: védekezésből gyors gólokat szerzett, de nem tudtuk megakadályozni ebben. Az első félidő második felében úgy tűnt, vissza tudunk jönni a meccsbe, jól szálltak be a cseréink, gondolok itt Mód Noémire például. Sajnos a második félidőre ismét visszaestünk, csak futottunk az eredmény után.