Publikálva: 2018.05.07 Frissítve: 2018.05.07 Röplabda

Nagyot küzdöttünk, de a Folyondár utcában egyelőre nem tudjuk legyőzni a Vasast.

Vasas Óbuda–MTK Budapest 3:1 (16, –17, 23, 19)

Vasas Óbuda: Durst 2, Török K. 16, Papp O. 9, Németh A. 6, Kostelanská 25, Bodovics 7
Csere: Juhár (liberó), Kiss G. (liberó), Simics 6, Vietti
Vezetőedző: Kőnig Gábor

MTK Budapest: Kötél 3, Takács D. 14, Kis R. 14, Legros 17, Takács B. 11, Hatziefsztratiadu 7
Csere: Nagy F. (liberó), Godó, Nyuka, Lesi, Kovács L., Szabó Á.
Vezetőedző: Tóth Gábor

Vasárnap délután a Folyondár Sportközpontban rendezték a Vasas Óbuda–MTK Budapest párharc harmadik felvonását. Az első mérkőzést 3:1-re a Vasas, a másodikat 3:2-re mi nyertük, így közel sem volt lefutott a küzdelem.

Álomszerűen kezdtük a találkozót, Kőnig Gábornak 0-4-es állásnál kellett időt kérnie, hogy rendezni tudja csapata sorait. 5-8-ig még meg tudtuk őrizni előnyünket, ám ezt követően 11 pontot csinált – válasz nélkül – a Vasas, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a játszma végkimenetele (25-16).

A második szettet is jól kezdtük (1-4), de ezúttal is fordítani tudott a Vasas. 12-9-et követően azonban Kis Rebeka irányításával visszavettük a vezetést: Kőnig Gábor hiába kért időt előbb 12-15-nél, majd 12-16-nál, innen már nem volt visszaút, egyenlítettünk (17-25).

A harmadik játszma rendkívül kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni. A játékrész derekán már épp meglógott volna a Vasas, mikor Tóth Gábor időt kért (15-12). A mester szavai megtették hatásukat, nem sokkal később már 15-17-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban is fej-fej mellett gyűjtögették a pontokat a csapatok, ám 22-22 után három technikai hibát is vétettünk, így végül a Vasas örülhetett (25-23).

A negyedik szettben 9-8-ig tudtuk tartani a lépést Kőnig Gábor tanítványaival, ám ezt követően hat pontot szerzett gyors egymásutánban a hazai csapat. A folytatásban ugyan nem nőtt tovább a különbség, de sajnos nem is csökkent, így a párharc harmadik mérkőzését követően 2:1-re a Vasas Óbuda vezet (25-19).

Folytatás május 10-én, csütörtökön a Városmajorban.