Publikálva: 2019.05.05 Frissítve: 2019.05.05 Kézilabda

Nem volt könnyű dolgunk, mégis két ponttal távoztunk Békéscsabáról.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–MTK Budapest 30-34 (16-20)

Békéscsabai ENKSE: Horváth D., Csizmadia – Bottó 3, Vukajlovics 3, Gidai, Walfisch 8 (2), Kovács A. 5, Marincsák 7 (1), Giricz 3, Dombi, Kukely1, Agbaba
Vezetőedző: Horváth Roland

MTK Budapest: Lajtos, Győri – Tóth E. 5 (2), Karnik 7 (2), Fekete B. 3, Slakta 2, Mihálffy 6, Dakos 3, Kovács G. 1, Stranigg 2, Bánfai 3, Zsiborás 2

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 2-4; 8. p.: 6-5; 15. p.: 7-9; 22. p.: 11-14; 29. p.: 16-18; 35. p.: 18-23; 39. p.: 20-26; 46. p.: 25-27; 51. p.: 25-30

A K&H liga 24. fordulójában csapatunk a EUbility Group-Békéscsabai ENKSE otthonába látogatott. A két csapat januári találkozója 26-26-os döntetlennel ért véget az Elektromos csarnokban, és ezúttal is szoros meccsre számítottak a felek.

A mérkőzés első gólját nem is szerezhette más, mint az épp Békéscsabáról igazolt balátlövőnk, Mihálffy Adrienn, aki egyébként az egész meccsen rendkívül motiváltan, agilisan játszott. Jól kezdtük tehát a meccset, de a 7. percben már a hazaiaknál volt az előny, igaz, nem túl sokáig. 6-6 után átvettük az irányítást, többnyire mi vezettünk egy-két góllal, de sokáig nem tudtuk leszakítani a Békéscsabát. Az első félidőben remekül hatástalanítottuk ellenfelünk talán legjobb játékosát, Walfisch Mercédeszt, igaz, a hat gólig jutó Marincsák Nikolettel sokszor meggyűlt a bajunk. Ezzel együtt is többnyire a mi akartunk érvényesült a pályán, és az egyaránt öt-öt találatot jegyző Karnik Szabina és Tóth Eszter vezetésével végül négygólos előnnyel vonulhattunk pihenőre (16-20).

A második félidő rajtját is mi kaptuk el jobban, a 39. percben már hat gól volt az előnyünk. A folytatásban jött azonban a – sajnos – menetrendszerű rövidzárlat: a következő tíz percben mindössze egy gólt szereztünk, ellenfelünk pedig köszönte a lehetőséget, és 27-25-re felzárkózott. Aztán amikor már igazán aggódni kezdtünk volna a hazai rohamok miatt, jött három gyors vendéggól (sorrendben: Mihálffy, Dakos, Bánfai), és ismét hátradőlhettünk. Ellenfelünk azonban nem adta fel, Walfisch is kezdett magára találni, ám szerencsére ugyanez elmondható volt a remekül beszálló Győri Barbiról is, így végül simán meg tudtuk őrizni fórunkat a végső dudaszóig (30-34).

Csapatunk május 17-én, pénteken játssza szezonbeli utolsó mérkőzését, a Kisvárda Master Good SE otthonában.

Golovin Vlagyimir:Háromesélyes volt a mérkőzés. Mindkét csapat óriásit küzdött, azzal nyertünk, hogy mi kevesebbet hibáztunk, és jó volt a kapusteljesítményünk. Egyébként apróbb dolgokon múlott, hogy melyik csapat jön ki jobban a mérkőzésből.