Kosárlabda: megvan az újabb bravúrsiker – a TFSE-MTK legyőzte a Szekszárdot

Publikálva: 2023.10.22 Frissítve: 2023.10.22 Kosárlabda női

Kiélezett meccs végén első csapatunk két ponttal nyert – hazai pályán – a Szekszárd ellen.

A 2/1-es mérleggel a negyedik helyen álló TFSE-MTK Budapest a veretlenül harmadik Tarr KSC Szekszárd (3/0) csapatát fogadta a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban. A vendégek kezdték jobban a meccset (2-8), de szerencsére a mieink is hamar felvették a ritmust (8-10). Az első negyed végül négypontos szekszárdi előnnyel ért véget (13-17). A folytatásban aztán a kétszámjegyűt is elérte a különbség (19-29), Hegedűs Péter együttese aztán erre 7-0-ás szériával reagált, aminek köszönhetően villámgyorsan háromra olvadt hátrányunk (26-29). A nagyszünet 30-36-os állásnál következett.

Kiválóan kezdték a lányok a második félidőt, mi több, a harmadik felvonás derekához érve át is vették a vezetést (40-38). Ezt követően ismét inkább a szekszárdiak akarata érvényesült, így hárompontos hátrányból várhattuk a záróetapot.

Szabó Fanni vezérletével remekül kezdtük a végjátékot (56-53). Az utolsó három percnek 62-61-es hazai előnynél vágtak neki a csapatok, s bár 65-65-nél kiegyenlített az ellenfél, Monika Czinano és Szabó Fanni pontjaival végül 69-67-es győzelmet arattott a TFSE-MTK. A mieink legeredményesebbjeként Szabó Fanni 20 pontig jutott.

A győzelemmel csapatunk 3/1-es mérleggel a tabella harmadik helyére ugrott.