Moravcsik Angéla

Kosárlabda: győzelem a Vasas Akadémia otthonában

Publikálva: 2023.10.14 Frissítve: 2023.10.14 Kosárlabda női

A TFSE-MTK Budapest magabiztosan, 16 ponttal nyert fővárosi riválisa vendégeként, Pasaréten.

Amíg csapatunk 1/1-es, addig a Vasas 0/2-es mérleggel várhatta a rangadót, az NB I/A-csoport harmadik fordulójában. A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a felek (9-9), majd a nyitónegyed második felében elléptek a mieink (11-18). Ezt azonban a hazaiak percei követték, akik 23-22-nél át is vették a vezetést, majd pedig egészen 29-29-ig szorosan követte egymást a két együttes. Az első félidő zárószakaszában ismét a TFSE-MTK dominált: a 14-2-es szériájának köszönhetően Hegedűs Péter alakulata 43-31-re vezetett a nagyszünetben.

A fordulást követően már 49-33-ra is vezettek a kék-fehérek, ám a pasarétiek nem adták meg magukat: három pontra jöttek fel a harmadik felvonás végére (52-55). A végjátékot aztán a Monika Czinano, Dúl Panka, Szabó Fanni trió vezérletével nagyon magabiztosan hozták le a lányok, és végül 74-58-as győzelmet arattak a Vasas otthonában.

A mezőny legeredményesebbjeként Dúl Panka 22 pontig jutott. Folytatás jövő vasárnap – hazai pályán – a Szekszárd ellen.