Publikálva: 2021.03.07 Frissítve: 2021.03.07 Kézilabda

Döcögős kezdést követően magabiztos győzelmet arattunk a Vác ellen.

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari, Szekerczés 3, Marincsák 7 (2), Dakos 5, Szöllősi-Zácsik 7, Pelczéder
Csere: Suba (kapus), Szabados, Juhász E. 6, Pál T. 5, Sallai 2, Sári

Váci NKSE: Bukovszky 1 – Diószegi 5, Hámori 2, Helembai 4, Lakatos R. 3, Kácsor 4, Radoszavljevics 3
Csere: Bálint A. (kapus), Szabó L. 6 (4), Pálffy 1, Szondi 1, Aron 2, Bárdy
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 5/4
A mérkőzés alakulása: 9. perc: 3-6; 16. p.: 5-9; 21. p.: 10-10; 23. p.: 14-11; 36. p.: 20-17; 50. p.: 27-27
A K&H liga 15. fordulójában a Váci NKSÉ-t láttuk vendégül az Elektromos-csarnokban. A két együttes szeptemberi meccsét Szilágyi Zoltán tanítványai nyerték 31-22-re, de ezúttal jóval szorosabb mérkőzésre volt kilátás.

Ehhez képest elég rosszul kezdtük a találkozót: döcögős, álmos játékkal rukkoltunk elő, amelyet a hat győztes meccsel a hátuk mögött érkező váciak ki is használtak. Golovin Vlagyimir 3-6-os állásnál kikérte első idejét, de ezt követően még tovább nőtt a vendégek előnye (5-9). A játékrész derekához közeledve aztán öt plusz egyes védekezésre váltottunk, amivel sikerült megfogni ellenfelünket, így a 20. percben már 10-10 állt az eredményjelzőn. A folytatásban a vezetést is átvettük, és végül kétgólos előnynek örülhettünk a szünetben (16-14).
A második játékrészben is gyakran hibázásra tudtuk kényszeríteni ellenfelünket, így egész sokáig őriztük 2-3 gólos fórunkat. Az 50. percben végül egyenlített ugyan Vác, de Maricsák Niki két gyors góljának köszönhetően azonnal visszavettük az irányítást, majd a hajrában a Marincsák, Szöllősi-Zácsik, Juhász trió vezetésével bebiztosítottuk győzelmünket (35-32).

Az olimpiai selejtezők miatt most kisebb szünet következik, azonban a munka természetesen folytatódik. Legközelebb március 27-én lépünk pályára, a Motherson Mosonmagyaróvár otthonában.