Elfogyott az előny

Publikálva: 2019.03.17 Frissítve: 2019.03.17 Kézilabda

Hiába vezettünk már öt góllal is a második félidőben, fordítani tudott az Alba Fehérvár KC.

Alba Fehérvár KC–MTK Budapest 30-29 (17-19)
KÖFÉM csarnok, 600 néző
Vezette: Herczeg, Südi

Alba FKC: Györkös – Májer 1, Nascimento 8 (5), Zsilinszkajte 4, Mendy 5, Gorsenyina, Pelczéder 1
Cserék: Mistina – Utasi, Boldizsár 2, Sztankovics, Piller, Temes 4, Szarka 4, Rózsás, Varga E. 1
Vezetőedző: Deli Rita

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 2, Karnik 10 (5), Dakos 7, Tóth E. 2, Termány 4, Fekete B. 4
Cserék: Győri – Mihálffy, Stranigg, Kovács G., Bánfai

Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
A mérkőzés alakulása: 8. perc: 5-2; 13. p.: 8-8; 17. p.: 11-8; 22. p.: 12-13; 28. p.: 17-17; 37. p.: 19-24; 44. p.: 24-24; 52. p.: 28-24; 59. p.: 30-27

A K&H női kézilabdaliga 18. fordulójában csapatunk az Alba Fehérvár KC otthonába látogatott. A két együttes őszi találkozója rendkívül emlékezetesre sikeredett: hatalmas küzdelmet, viharos hajrát, és egygólos fehérvári győzelmet hozott.

Bár a mérkőzés első gólját ezúttal Karnik Szabina szerezte hétméteresből, a hazaiak nem zavartatták magukat, és a 8. percben már háromgólos előnynek örülhettek. Szerencsére a mieink se roppantak meg, és a játékrész derekára ledolgozták hátrányukat (8-8). Ezt ismét három hazai találat követte, ám innen is volt visszaút. Sőt! A 22. percben – a mérkőzés során először – átvettük a vezetés, Dakos Noémi volt eredményes. A félidő hajrájához közeledve ismét egyenlő volt az állás, de az utolsó másfél percben – Termány Rita és Dakos Noémi találataival – kétgólos előnyre tettünk szert (17-19).

Remekül kezdtük a második játékrészt, Fekete Bozsana vezetésével leráztuk a hazaiakat, a 37. percben már 19-24-et mutatott az eredményjelző. Talán épp a már-már megnyugtató előny, talán a fáradtság miatt, de ekkor váratlan mélyrepülés vette kezdetét: csapatunk következő 24. és 25. gólja között 15 perc telt el. Az Alba Fehérvár KC pedig természetesen jobb csapat annál, minthogy ne használja ki ellenfele tizenöt perces gólcsendjét: az 52. percben már 28-25-re Deli Rita tanítványai vezettek. A hazaiak sokáig örizték 3-4 gólos fórjukat, és bár az utolsó másfél percben ismét két gólt szereztünk – csakúgy, mint az első félidőben – az egyenlítésre már nem futotta az erőnkből (30-29).

Csapatunk legközelebb március 30-án lép pályára, a Budaörsöt fogadjuk a tavasz talán legfontosabb mérkőzésén.

Golovin Vlagyimir: Nagyott küzdöttünk, a második félidőre már egész nagy előnyre tettünk szert. Talán épp ez volt a gond, lelassultunk, valószínűleg el is fáradtunk. Nagyon gyorsan elveszítettünk a fórunkat, zűrzavar volt a pályán. De 60 percen keresztül küzdöttünk, ez ma ennyire volt elég.