Publikálva: 2018.02.05 Frissítve: 2018.02.05 Röplabda

MTK Budapest: Kötél 2, Godó 13, Kis 8, Legros 14, Takács B. 12, Hatziefsztratiadu 8
Csere: Nagy F. (liberó), Nyuka 2, Lesi, Takács D.
Vezetőedző: Tóth Gábor

TFSE: Kolada 1, Imreh 7, Villám 8, Poór 5, Zgyerka-Édes 4, Amaro 13
Csere: Dobrovits (liberó), Csengeri, Balabás 1, Czakó, Németh J., Canelle
Vezetőedző: Molnár István

A női röplabda NB I Liga 5. fordulójában csapatunk a TFSÉ-t látta vendégül a Városmajorban. Pénteken elmaradt a Gödöllő elleni mérkőzésünk, így végül ez az egy meccs várt lányainkra a hétvégén.

Egész biztatóan kezdődött a találkozó: bár nem voltunk olyan élesek, mint egy héttel korábban, a Haladás ellen, mégis hamar 3-4 pontos előnybe kerültünk. 18-14-et követően azonban kihasználta rövidzárlatunkat a vendégcsapat, sőt, a vezetést is átvette, de a hajrát végül mi bírtuk jobban, és behúztuk az első szettet (25-21).

A második játszma elején, 1-3-at követően ismét magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és 17-14-ig őriztük 2-3 pontos előnyünket. Ekkor azonban – az első szetthez hasonlóan – ismét fordítani tudott a TFSE: már 22-21-re is vezettek a vendégek, mikor Tóth Gábor második időkérését követően rendeztük sorainkat, és hatalmas küzdelemben megnyertük a második játszmát is (25-23).

A harmadik szettben már fáradni látszottak az egészen addig hősiesen küzdő vendégek: Molnár István hiába kért időt előbb 10-6-nál, majd 17-12-nél, csapatunk a korábbiaknál kisebb ellenállásba ütközött, és végül 25-18-ra nyerte az utolsó játékrészt.

Vasárnapi győzelmünknek köszönhetően átvettü a vezetést az NB I Ligában, jobb szettarányunknak köszönhetően előztük meg a szintén 11 pontot gyűjtő Gödöllőt.