Piros Zsombor

Röplabda: hátrányból várjuk a visszavágót a Magyar Kupában

Publikálva: 2023.11.01 Frissítve: 2023.11.01 Röplabda

3-0-ra kikaptunk a Gödöllőtől.

A Magyar Kupa küzdelmeibe a nyolcaddöntőben csatlakozott be csapatunk, a velünk azonos osztályban játszót Gödöllői RC ellen mérhethettük meg magunkat. A párharcot idegenben kezdtük november 1-jén, 17:00 órakor.

Sajnos a mérkőzés nem a terveink szerint alakult, hiszen végig a kezében tartotta a hazai csapat a meccset. Az első szettet 25:17-re veszítettük el, de a második etapban szorosabban alakult a játék, ám ez is a Gödöllő győzelmével zárult, 25:22-re nyerték a szettet. A harmadik felvonásban pedig érződött, hogy a hazaiak pontot akarnak tenni a meccs végére, ami sikerült is nekik. 25:15-re a harmadik játszmában is kikaptunk, így 3-0-s vereséget szenvedtünk.

A folytatás november 14-én ‒ kedden ‒ lesz, 19:30 órakor hazai pályán.

Női Magyar Kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzés, 100 néző.

Gödöllői RC‒MTK Budapest 3-0 (-17, -22, -15)

Játékvezetők: Ladányi B., Filibér T.

Gödöllői RC: Sorompó, Halla, Kökény, Kovács, Boros, Nagy. Csere: Szerencsés (liberó), Sólyom, Máthé-Barabássy, Tóth.

Vezetőedző: Szalay Attila

MTK Budapest: Kindrusz, Bánki, Jakab, Kardos, Endrődi, Briga. Csere: Divényi (liberó), Vigh, Réthelyi, Darvas.

Vezetőedző: Bene Róbert

Bene Róbert: ‒ Nagyon sajnálom ezt az eredményt, mégpedig azért, mert az utóbbi másfél hétben a szezon eddigi legjobb felkészülését produkálta a csapat, viszont a meccsre az összes többi mérkőzésünkhöz hasonlóan nagyon görcsösen érkeztünk meg, amiből ma nem volt kiút. Egy dolgunk van most, erre megoldást találni minél gyorsabban, ha ez megvan, akkor meg tudja mutatni a csapat azt az oldalát, ami minden csapatra veszélyes lehet!