Publikálva: 2019.11.10 Frissítve: 2019.11.10 Kézilabda

Tovább őrzi hazai veretlenségét női kézilabdacsapatunk.

MTK Budapest–Szombathelyi KKA 35-27 (16-12)
Elektromos-csarnok, 350 néző
Vezette: Hargitai, Markó

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 8, Dakos 1, Szabados, Szöllősi-Zácsik 4, Tóth E. 6 (1), Sallai
Csere: Suba (kapus), Sziráki 1, Pál T. 5 (2), Fekete B. 2, Mihálffy 4, Horváth D., Gerháth 4,  Juhász E., Ferenczy

SZKKA: Tomasevics – Mayer 1, Bandelier 5 (2), Pődör R. 2, Gorilszka 4, Virág 2, Jovetics 3
Csere: Gadányi, Sipeki (kapusok), Csire 1, Pődör B. 1, Varga N. 4 (2), Horváth P. 4, Szendrei
Vezetőedző: Marosán György

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-2; 10. p.: 6-2; 22. p.: 13-7; 36. p.: 17-16; 41. p.: 23-16;  48. p.: 27-19; 55. p.: 31-23

A K&H női kézilabdaliga 9. fordulójában közvetlen riválisunkat, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémiát láttuk vendégül az Elektromos-csarnokban. Mindkét csapat öt-öt ponttal várta a szombati összecsapást, így bátran nevezhettük alsóházi rangadónak azt.

Bár az 5. percben korábbi csupaszív játékosunk, Lilija Gorilszka gólját követően 1-2-t mutatott az eredményjelző, ám szerencsére ez csak pillanatnyi, kezdeti megingásnak bizonyult. Olyannyira, hogy a mérkőzés során ekkor vezetett először és utoljára a Szombathely. Az ukrán beálló góljára öttel feleltek mieink, átvettük az irányítást, mielőtt vérszemet kaphatott volna ellenfelünk. A folytatásban is magabiztosan őriztük fórunkat, három gólnál közelebb egyszer sem jutott az SZKKA (16-12).

A második félidő rajtját remekül kapta el Marosán György együttese, pár perc alatt egygólosra olvadt előnyünk (17-16). Szerencsére ezúttal is volt tartása a csapatnak: hat gólt lőttünk (sorrendben: Mihálffy, Tóth, Tóth, Pál, Tóth, Dávid-Azari) egymás után, így a 40. percre eldőlni látszott a találkozó. Bár ellenfelünk egy percre sem adta fel, és jött előre becsülettel, innentől kezdve már nem igazán volt kérdés a mérkőzés végkimenetele, végül 35-27-re nyertünk.

A szombati találkozón sok jó egyéni teljesítménynek örülhettünk, de a pálmát ezúttal a nyolc gólig jutó Dávid-Azari Fruzsina vitte el, aki rendkívül fontos pillanatokban vette be ellenfelünk kapuját. Csapatunk szezonbeli harmadik győzelme egyúttal azt is jelenti, hogy továbbra is veretlenek vagyunk hazai pályán: négy meccsen hét pontot szereztünk az Elektromos-csarnokban.

Csapatunk legközelebb november 15-én, a Kisvárda otthonában lép pályára.