A nagy akarásnak vereség lett a vége (GALÉRIA)

Publikálva: 2018.09.16 Frissítve: 2018.09.16 Kézilabda

Meg akartuk lepni jóval esélyesebb ellenfelünket, de görcsössé váltunk, így nem tudtuk borítani a papírformát.

Érd–MTK Budapest 32-30 (20-15)
Érd Aréna, 1000 néző
Vezette: Hantos, Rózsahegyi

Érd: Foggea – Krpezs-Slezák 9 (2), Kiss N. 10, Kisfaludy, Jerabkova 4, Tóth G. 5, Gávai 2
Csere: Gridnyeva, Doszpoth – Lavko 1, Schatzl 1, Simon A., Reizinger, Király R.
Vezetőedző: Szabó Edina

MTK Budapest: Lajtos – Slakta, Karnik 10 (3), Tóth E. 4 (2), Dakos 4, Termány 5, Fekete B. 3
Csere: Győri – Mihálffy, Stranigg, Erdélyi, Kovács G. 1, Bánfai, Tóth N. 3

Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/5
A mérkőzés alakulása: 9. perc: 6-5; 15. p.: 13-7; 23. p.: 16-13; 27.p.: 20-14; 34. p.: 23-16; 40. p.: 24-21; 54. p.: 32-25

A K&H női kézilabdaliga 4. fordulójában csapatunk az Érd otthonába látogatott. A két együttes augusztusban, felkészülési mérkőzésen már találkozott egymással, akkor 33-28-ra Szabó Edina tanítványai nyertek.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, kapkodva, görcsösen játszottunk, se elöl, se hátul nem igazán tudtuk megnehezíteni a tartalékos érdiek dolgát. A játékrész derekán már hat gól volt a hazaiak előnye, elsősorban Kiss Nikolett és Krpezs-Slezák Katarina állította megoldhatatlannak látszó feladat elé a mieinket. Bár a hajrához közeledve feljöttünk 17-14-re, ekkor ismét az Érd pillanatai következtek, így végül ötgólos különbséggel vonulhattak pihenőre a felek (20-15).

Bár a második félidő két gyors érdi találattal kezdődött, ezt követően magunkra találtunk, és a 40. percre háromgólosra olvadt a hátrányunk (24-21). Szabó Edina tanítványai azonban nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból, ismét le tudtak szakítani minket, így hiába hajrázott nagyot Golovin Vlagyimir együttese, ezúttal pont nélkül távozott az Érd Arénából (32-30).

A mieink legközelebb szeptember 21-én, pénteken, az újonc Mosonmagyaróvári KC otthonában lépnek pályára.

Golovin Vlagyimir:Gratulálok az Érdnek, óriásit küzdöttek, megérdemlik a győzelmet. Tudtuk, hogy sok sérültjük van, ezt kihasználva szerettünk volna meglepetést okozni, de túlizgultuk a meccset, görcsösen játszottunk. Korán elvesztettük a fonalat, mindenki egyedül igyekezett megoldani mindent, nem csapatként játszottunk.