Rövidpályás gyorskorcsolya
Bácskai Sára Luca

Tóth Krisztián egy éve lett bronzérmes az Universiadén

Publikálva: 2020.07.04 Frissítve: 2020.07.05 Cselgáncs

Cselgáncsozónk napra pontosan egy éve állhatott fel a dobogó harmadik fokára az egyetemisták legrangosabb sportversenyén.

2019. júniusában igazolt klubunkba a világbajnoki ezüstérmes cselgáncsozó, Tóth Krisztián, és egy hónapot sem kellett arra várni, hogy kék-fehér színekben is letegye a névjegyét. Pedig egyáltalán nem indult egyszerűen a verseny, hiszen kalandos körülmények között, 26 óra utazás után jöttek meg Krisztiánék Nápolyba.

Az érkezés után egyesületünk kiválósága vihette a magyar küldöttség zászlaját, ami óriási megtiszteltetés volt számára, másnap viszont már a tatamin kellett bizonyítania. Sajnos a hosszú utazás sokat kivett Krisztiánból, így az első mérkőzését elveszítette, de a vigaszágon taktikus, stabil judozással hamar a bronzmérkőzésig menetelt.

Az éremért a török Mert Sismanlar állt a magyar fiú útjába, ám Krisztián esélyt sem hagyott neki, így végül ő lett a 2019-es Universiade első magyar érmese.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!