Farkas Johanna

Torna: Böczögő Dorina három-, Schermann Bianka egy érmet nyert a Mesterfokú-bajnokság szerenkénti döntőjében

Publikálva: 2021.11.21 Frissítve: 2021.11.21 Torna

Böczögő Dorina talajon nyert, gerendán és ugrásban ezüstérmet szerzett, míg Schermann Bianka ugrásban lett harmadik a tornászok Mesterfokú-bajnokságának szerenkénti fináléjában.

Kiválóan szerepeltek az MTK Budapest tornászai a győri Olimpiai Sportparkban rendezett női Mesterfokú-bajnokság szerenkénti döntőjében.

Az Európa-bajnoki bronzérmes, kétszeres olimpikon Böczögő Dorina kedvenc szerén, a talajon 12.400 pontot kapott a bíróktól, ennél a teljesítménynél pedig nem volt jobb a mezőnyben, így bajnoki cím lett a jutalma. Dodó továbbá ugrásban és gerendán is remekül szerepelt, előbbin 13.375, utóbbi 12.700 pontot érdemelt ki, és mindkét szeren ezüstérmes lett.

– Számomra ez volt az év fő versenye, sokat készültem rá, ezzel együtt tartottam tőle, hogy nem fogom bírni a háromnapos viadal minden egyes napját. Végül a mai nap sikerült a legjobban – zárták Dorina gondolatai a versenyt.

Schermann Bianka a selejtezőt követően tartalékként várhatta a vasárnapot, és a visszalépések után végül ugrásban és talajon is bizonyíthatott. Bius ki is használta a lehetőséget, és az ugrásban szerzett 13.275 pontja egyenesen a dobogó harmadik fokára repítette őt, míg talajon a hatodikként végzett.

Összességében nagyszerű három napon vannak túl klubunk tornászai Győrben. Az egyaránt betegséggel harcoló Dorina és Bianka pénteken a sérüléssel küzdő Szmirnov Anna egy szem gyakorlatával kiegészülve lett negyedik a szuper-csapatbajnokságon, majd másnap Dorina a Mesterfokú-bajnokság összetett versenyének a második, Bianka a hatodik helyén végzett.