Atlétika
Jankovics Dániel
A fővárosi lila-fehérek otthonába látogatunk.
Elérkeztünk az alapszakasz hajrájába, hiszen már csak három forduló van hátra. Pénteken este utoljára utazunk, igaz most nem kell messzire mennünk, hiszen az UTE U21 vendégei leszünk 20:00 órától. A mieink az előző hétvégén pontot raboltak a DVSC ONGRROPACK csapatától. Öt meccsre kényszerítettük a tabellán előttünk állót, végül nyertek 3:2-re, de mi sem távoztunk üres zsebbel. Hetey Tamás nemcsak az elmúlt meccset, hanem az azt megelőző időszakot is értékelte röviden.
− Mindenekelőtt szeretnék gratulálni a lányoknak, amiért az év elején kitűzött célunkat már március 1-jére teljesítették. A Veszprém elleni év eleji bravúrunk, a tavalyi bajnok TFSE elleni év végi játékunk, valamint a DVTK elleni legutóbbi meccsünk mind-mind hozzásegítettek minket ehhez. Kellettek ezek az extra pontok és teljesítmények. A középmezőnyben zárunk, és most már azért küzdünk, hogy minél előkelőbb helyezést szerezzünk. Külön köszönet mindazoknak, akik hozzájárultak ehhez a sikerhez – legyenek akár a szakmán belül, akár azon kívül. Ez a közös munka eredménye, és minden támogatás rengeteget jelentett a csapat számára. Emellett személy szerint hálás vagyok az MTK Budapest bizalmáért, hogy lehetőséget kaptam a bizonyításra. Igyekeztem élni vele.
Következő ellenfelünk az UTE U21, a tabella ötödik helyéről várják az összecsapást. Az előző fordulóban a Veszprém csapatával játszottak, akikkel öt szettig harcoltak a pontokért, és végül 3:2-re a lila-fehérek győzedelmeskedtek.
− Az Újpest elleni fordulónkra rátérve mindenképp fontos kiemelni, hogy az UTE jó lendületben van. Ennek örülök, mert biztos hasonlóképp fognak felállni, mint múltkor, nem fogják megkönnyíteni a dolgunkat. Ez pedig fontos, mert az ilyen − remélhetőleg kiélezett − meccsekből lehet építkeznünk, fejlődnünk. Szurkolóinkat, támogatóinkat várjuk!
Női NBI alapszakasz, 22. forduló
2025. március 07. 20:00, Budapest, UTE Röplabda Csarnok
UTE U21‒MTK Budapest
Játékvezetők: Varjasi M., Ujházi M.