Taekwondo
Salim Sharif

Kézilabda: Véget ért a szezon (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.05.29 Frissítve: 2021.05.28 Kézilabda

A Ferencváros elleni vereség ellenére is a szakosztály történetének legsikeresebb szezonját zárta női kézilabdacsapatunk.

FTC-Rail Cargo Hungaria–MTK Budapest 35-21 (18-13)
Elek Gyula Aréna, 1200 néző
Vezette: Őri, Pozdena

FTC-Rail Cargo Hungaria: Bíró – Malestein 6 (2), Klujber 4 (1), Szucsánszki 2, Behnke, Bölk 7, Márton G. 2
Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Háfra 3, Tóth N., Stolle 2, Kovács A. 5, Schatzl 3, Pásztor N. 1
Vezetőedző: Elek Gábor

MTK Budapest: Suba – Pelczéder 1, Bujdosó-Gerháth 3, Marincsák 5, Dakos 2, Szabados 1, Juhász E. 2
Csere: Győri (kapus), Szekerczés 1, Pál T. 4 (2), Sallai 1, Sári 1

Kiálltások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 3-2; 9. p.: 8-3; 24. p.: 15-8; 36. p.: 21-16; 47. p.: 27-17; 53. p.: 32-17
A K&H liga 26., utolsó fordulójában csapatunk az FTC-Rail Cargo Hungaria otthonába látogatott. A hazaiak egy esetleges győzelemmel matematikailag is bebiztosíthatták bajnoki címüket, így – nem meglepő módon – telt ház várta a csapatokat az Elek Gyula Arénában. Tovább nehezítette Golovin Vlagyimir dolgát, hogy továbbra sem számíthatott Szöllősi-Zácsik Szandrára, Dávid-Azari Fruzsinára és Ferenczy Petrára.

Elképesztő lendülettel kezdett a Ferencváros, igyekezett kiszolgálni az aranyra éhes közönséget. Golovin Vlagyimir már a 9. percben, 8-3-nál kikérte első idejét. A folytatásban még vissza tudtunk kapaszkodni két gólra (9-7), ám a játékrész második felében tovább nyílt az olló (18-13).
A második félidőben folytatódott a ferencvárosi örömjáték, a hazai közönség űzte, hajtotta övéit, Golovin Vlagyimir tanítványai pedig – minden igyekezetük ellenére – egyre kevésbé tudták megszorongatni az aranyéremért küzdő zöld-fehéreket. A Ferencváros végül magabiztos, 14 gólos győzelmet aratott, amivel megnyerte a K&H liga 2020–2021-es kiírását (35-21).

Ez azt jelenti, hogy csapatunk – a szakosztály történetének legsikeresebb szezonját teljesítve – a K&H liga 7. helyén végzett.

Rutka Péter:Tiszta szívből gratulálok a Ferencvárosnak a bajnoki címhez, nagyon megdolgozott érte! Tudtuk, hogy ilyen jellegű és hangulatú játék és meccs vár ránk. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a szünet után kijött a különbség. Bennünk volt a szerdai, Debrecen elleni mérkőzés, a végére elfáradtunk, mentálisan is elfogytunk.