Diósi-Moravcsik Angéla

Kézilabda: sima vereség a dánoktól a női vb-n

Publikálva: 2021.12.08 Frissítve: 2021.12.08 Kézilabda

A magyar női kézilabda-válogatott 30–19-re kikapott Dániától a spanyolországi világbajnokság középdöntős csoportkörének első fordulójában.

A spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében az MTK Budapest játékosával, Szabó Laurával felálló magyar válogatott tizenegy gólos vereséget szenvedett a dánoktól, ezzel elveszítette reális esélyét a továbbjutásra.

Golovin Vlagyimir együttese jól kezdte a mérkőzést, előbb 2-0-ra majd, a 13. percben 7-4-re vezetett. Az első megtorpanás ekkor érkezett, és a dánok nemcsak egyenlítettek, hanem el is léptek a magyar lányoktól: a félidőben 15-11 állt az eredményjelzőn az északiak javára.

A magyar válogatott a második játékrészben nem tudott közelebb kerülni az ellenfeléhez, amely egyre növelte az előnyét. A győzelem kérdése korán eldőlt, 30-19-re nyerte meg a meccset Dánia. A lányok Kongó és Dél-Korea ellen javíthatnak még.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)