Atlétika
Szabó Beatrix
A DVSC SCHAEFFLER 34-23-as győzelmével kiestünk a negyedik fordulóban.
A karácsonyt megelőzően még várt egy feladat csapatunkra, ugyanis a Magyar Kupa IV. fordulójában becsatlakoztunk a sorozatba. Az első ellenfelünk ráadásul az előző Magyar Kupa bronzérmese, a DVSC SCHAEFFLER gárdája volt. A mérkőzést megelőzően csapatunk szakosztályvezetője, Rutka Péter köszöntötte a magyar válogatott Európa-bajnoki bronzérmes résztvevőit: Petrus Mirtillt, Füzi-Tóvizi Petrát, Tóth Nikit és Szilágyit Zoltánt, valamint gyúrónkat, Sándor Dánielt.
A mérkőzésen ugyan rögtön hétmétereshez jutott a Debrecen, de Szőke Szonja parádésan védte a próbálkozást. A túloldalon Kekezovity Anna eredményessége révén mi szereztük meg az összecsapás első találatát. A folytatás azonban nem alakult ilyen jól, hiszen az elöl elkövetett hibákat kőkeményen büntették a piros-fehérek, sorozatban kaptuk a gyors gólokat.
Érkezett is hamar az időkérés Vágó Attila részéről, a nyolcadik percben kihasználta az első lehetőségét vezetőedzőnk. A kis szünet után sem változott a játék képe, a Debrecen rohant, mi pedig adtuk a kezükbe a labdákat, asszisztáltunk mindenhez, amit csak akartak. Negyedórányi játék után mindössze öt gólnál jártunk, míg ellenfelünk már tizenháromszor vette be kapunkat.
A nyolcgólos hátránytól nemigen tudtunk szabadulni, a huszonkettedik percben viszont még ennél is nehezebb helyzetbe kerültünk, már a tízgólos előnyért vezethetett támadást a DVSC SCHAEFFLER. Az akció eredményesen zárult, Töpfner Alexandra hétméterese révén 17-7-re vezettek a vendégek. A félidőre is megmaradt ez a különbség, 20-10-ről várhattuk a folytatást.
A második félidőben játékra jelentkező kapusunk, Christe Dalma remekül szállt be a meccsbe, már a játékrész első perceiben több alkalommal túljárt a piros-fehérek eszén. Ezután Pocztenyik Luca szemfüles megmozdulásai következtek, hiszen átlövőnk sorra lopta el a labdákat a Debrecentől, sőt támadásból is aktívan kivette a részét góllal és hétméteres kiharcolásával.
A különbség azonban a feljavuló teljesítmények ellenére sem változott, a 40. percben továbbra is tízzel vezetett a vendégcsapat. Christe Dalma teljesítményére továbbra sem lehetett panasz, kapusunk továbbra is kiváló védéseket mutatott be. Sajnos azonban ez sem volt elég ahhoz, hogy megakadályozzuk a Debrecent abban, hogy növelje előnyét, az 54. percben tizenkettő találat volt a lemaradásunk. A végére azonban egy góllal szépíteni tudtuk a különbséget, 34-23-as vereséget szenvedtünk, ezzel pedig a Debrecen csapata jutott tovább a kupasorozat következő fordulójába, számunkra véget ért az idei szezon Magyar Kupája.
Magyar Kupa IV. forduló
2024. december 21. 14:00, Budaörs, Városi Uszoda Sportcsarnok és Strand, 275 néző
MTK Budapest‒DVSC SCHAEFFLER 23-34 (10-20)
Játékvezetők: Kovács-Sebők S., Vastag-Réti R.
MTK Budapest: Marinovic − Andróczki 1, Kekezovity 4, Lapos, Bujdosó-Gerháth 5, Dakos 2, Tóth M. Csere: Szőke, Christe (kapus), Poczetnyik 1, Ferenczy 1, Fekete 2, Dávid-Azari 5 (4), Hadnagy 1, Bouti, Tóth A. 1.
Vezetőedző: Vágó Attila
DVSC SCHAEFFLER: Gabriel – Grosch 1, Sercien-Ugolin 5, Csenyánszki 5, Haggerty 2, Jovovity, Petrus 8. Csere: Ryde (kapus), Thorleifsdottir 4, Juhász 2, Hámori, Töpfner 5 (5), Hornyák, Kelemen 1, Tóth 1.
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán
Hétméteresek: 5/4, illetve 7/5.
Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc.
Vágó Attila: − A célunk elsősorban az volt ezzel a kupameccsel, hogy szoros mérkőzést sikerüljön játszani a Debrecennel, amellyel készülni tudunk a nagyon fontos Alba Fehérvár KC elleni találkozónkra. Ebből ma egyik sem sikerült, motiválatlanul, akaratgyengén nem lehet kézilabdázni és pláne nem lehet úgy belemenni egy élet-halál meccsbe, hogy a még maradék önbizalmunkat teljesen leromboljuk. Ennél ezerszer több kell az év végi bajnoki találkozónkra, ott döntő lesz, hogy mennyire tudjuk felszántani a pályát és kitenni a szívünket.
MTK Budapest - DVSC SCHAEFFLER Magyar Kupa IV. forduló