Fekete Bozsana

Két pont Szekszárdról (VIDEÓ)

Publikálva: 2020.02.22 Frissítve: 2020.02.22 Kézilabda

Szöllősi-Zácsik Szandra és Tóth Eszter vezetésével raboltunk két pontot a Dunaújvárostól.

Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 27-32 (10-15)
Szekszárdi Sportközpont, 400 néző
Vezette: Hargitai, Markó

DKKA: Csapó – Grosch 3, Szekerczés 8 (4), Szalai B. 3, Sirián 4, Bouti 3, Kazai 3
Csere: Stoljak (kapus), Nick, Triscsuk 3, Ferenczy F.
Vezetőedző: György László

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 1, Szabados, Tóth E. 11 (2), Dakos 2, Szöllősi-Zácsik 10 (1), Fekete B. 1
Csere: Mihálffy 1, Pál T. 1, Sallai 2, Gerháth 3, Juhász E.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
A mérkőzés alakulása: 6. perc: 2-0; 10. p.: 3-5; 21. p.: 6-11; 24. p.: 7-13; 36. p.: 13-21; 41. p.: 18-22; 51. p.: 23-27; 56. p.: 24-30

A K&H női kézilabdaliga 17. fordulójában a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia ideiglenes otthonába, Szekszárdra látogattunk. A két együttes őszi meccse 27-27-es döntetlennel ért véget az Elektromos-csarnokban, és ezúttal is szoros meccsre volt kilátás.

Csapatunk kicsit beragadt a rajtnál, az első gólunkra egészen a 7. percig kellett várni, igaz, ekkor körülbelül 30 másodperc alatt ledolgoztuk kétgólos hátrányunkat. A folytatásban átvettük az irányítást, és a Szöllősi-Zácsik, Tóth páros vezetésével leráztuk a megszokottnál több technikai hibát vétő hazaiakat. A hajrához közeledve már hat góllal is vezettünk, ebből végül öt maradt a szünetre (10-15).

A második félidőben is folytatódott a kék-fehér dominancia, a 36. percben már nyolc gól volt a mieink előnye, eldőlni látszott a mérkőzés. A Kohász azonban nem így gondolta, pár perc alatt megfelezte hátrányát. Golovin Vlagyimir tanítványai azonban rendkívül okosan játszottak, lassították a játékot, ha épp arra volt szükség, így a hazaiak már nem tudták igazán szorossá tenni a meccset (27-32).

Csapatunk győzelmével megelőzte a Dunaújvárost a tabellán, és kedvező helyzetből várhatja pénteki, Mosonmagyaróvár elleni mérkőzést.