Kajak-kenu: Panyik Zsombor és Opavszky Márk is bejutott a vb-döntőbe

Publikálva: 2022.09.01 Frissítve: 2022.09.02 Kajak-kenu

Tökéletesen sikerült az első nap a hazai világversenyen.

A Szegeden zajló U23-as és ifjúsági világbajbokság második napján először Panyik Zsombornak szurkolhattunk. Zsombi az ifi K1 1000 méter második előfutamában volt érdekelt, amit 3:39.62-es idővel, több, mint egy másodperccel nyert, ezzel magabiztosan masírozott az elődöntőbe.

Tehetséges kajakozónk az elődöntőben sem lassított: 3:36.22-es idővel diadalmaskodott futamában, és az egész mezőnyben a legjobb idővel került be a szombati fináléba.

Később Opavszky Márk U23 mix 500 méteren indult Fojt Sárával. A duó az első előfutamban kapott helyet, és remek pályát evezve 1:35.97-es idővel elsőként ért célba, ezzel közvetlenül beverekedte magát a vasárnapi fináléba.