Fekete Bozsana

Kajak-kenu: Netta negyedik, Zsombor ötödik lett a válogatón

Publikálva: 2021.05.06 Frissítve: 2021.05.06 Kajak-kenu

A verseny második napján is jól szerepeltünk.

A kajakosok és kenusok olimpiai pótkvalifikációs válogatójának második napján először a K1 férfi 1000 métert rendezték. Panyik Zsombor második, Varga Dominik ötödik, Szántó Milán pedig hatodik lett az előfutamában, így a döntőben Zsombi képviselhette klubunkat.

A mindössze 16 éves sportoló a fináléban is hatalmasat küzdött, és végül az ötödik helyen zárta a versenyt.

A K2 női 500 méteres döntőben klubunk sportolója, Gábor Netta a miskolci Posta Rékával indult, és alig több mint egy másodperccel lemaradva a dobogóról a negyedik helyen végzett.

Netta ezután 200 méter egyesben negyedik lett futamában, ezzel lemaradt a döntőről.

A jövő heti világkupán induló magyar csapatot várhatóan pénteken hirdeti ki a szövetségi kapitány.