Kézilabda
Pelczéder Orsolya

Kajak-kenu: arany- és bronz a maraton magyar bajnokságról

Publikálva: 2021.05.08 Frissítve: 2021.05.08 Kajak-kenu

Panyik zsombor és Serban Andrada is felállhatott a dobogóra.

Kajakosaink és kenusaink a hétvégén a Kadler Gusztáv maraton magyar bajnokság és ifjúsági felnőtt Európa-bajnoki válogatón vesznek részt. Az első – pénteki – nap Kulifai Tamás 30 kilométeres versenyével kezdődött. Klubunk kajakosa sokáig vezetett, végül nem sokkal lemaradva a dobogóról a negyedik helyen zárt.

Ezt követően a kenusok 14 kilométeres számában Serban Andrada Alexia bronzérmet szerzett Kisbán Zsófia és Bonyai Regina mögött, majd a kajak serdülő 15 kilométer I. döntőjében Radó-Kovács András a 28. helyen ért célba, míg a IV. fináléban Belényesi Ádám a 22. helyen zárt.

A K2 serdülő U16-os 15 kilométeren a Szulovszky Petra, Barta Nikolett duó az ötödik helyet kaparintotta meg, Szabó-Csalló Vanda U15 15 kilométeren a 8. lett.

A nap bravúrját Panyik Zsombor érte el, aki 21 kilométeren, K1-ben aranyéremnek örülhetett. Egyesületünk versenyzője Aradi Bátort és Borbély Lászlót megelőzve ért elsőként célba.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!