Dakos Noémi

Győzelem a Szeged ellen

Publikálva: 2017.02.03 Frissítve: 2017.02.03 Kézilabda

Kiegyenlített meccset játszott a tartalékos MTK Budapest másodosztályú ellenfelével.

MTK Budapest – PC TRADE Szeged KKSE 32-28 (16-14)

MTK Budapest: Putz – Tóth E. 2, Szádvári 7, Hosszu 1, Kovács G., Dakos 2, Gorilszka 7(1), Termány 6(2), Szandai 2, Blaubacher 3(1), Juhász E., Slakta 2, Horváth D.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-4, 9. p.: 4-4, 15. p.: 7-7, 20. p.: 11-10, 26. p.: 13-13, 36. p.: 20-16, 40. p.: 20-19, 48. p.: 23-23, 56. p.: 29-26

A női kézilabda NB I/B Keleti csoportjának második helyén álló PC TRADE Szeged KKSE ellen játszott felkészülési mérkőzést az MTK Budapest csütörtökön. Jó hír, hogy a hazaiaknál hosszú kihagyás után pályára léphetett Horváth Dóra, a kék-fehérek átlövője. Ugyanakkor Golovin Vlagyimir sérülés miatt nem számíthatott Jelena Abramovicsra, Olha Nyikolajenkóra, Hlogyik Petrára, Lana Frankovicsra és Stranigg Zsófira, illetve a diákolimpián szereplő Háfra Noémire.

A Barna Évával és Valovics Nórával felálló szegediek kezdték jobban a mérkőzést, villámgyorsan lerázták ellenfelüket, Golovin Vlagyimir az ötödik percben, 1-4-es állásnál kért időt. Vova szavai nyitott fülekre találtak, a kék-fehérek azonnal egyenlítettek, majd át is vették az irányítást. A játékrészből hátralévő időben többnyire a fővárosiak vezetettek – elsősorban Szádvári Krisztina volt elemében –, de nem tudták leszakítani ellenfelüket (16-14).

A második félidő rajtját az MTK Budapest kapta el jobban, hamar négygólosra hízott a hazaiak előnye. Nem adták fel azonban szegediek, újra és újra felzárkóztak, egészen a meccs végéig szorongatták a fővárosiakat. Az 51. percben is mindössze egy gól volt a kék-fehérek fórja, mikor Bakó Botond időt kért. A hajrát végül Golovin Vlagyímir tanítványai bírták jobban, így 32-28-ra megnyerték a találkozót.

Az MTK Budapest legközelebb jövő hét szombaton, a DVSC-TVP ellen lép pályára.

Golovin Vlagyimir:Nagyképűen kezdtük a mérkőzést, ez nem tetszett, de aztán idővel kijött a két csapat közti különbség. Amit próbáltunk gyakorolni, abból volt, ami sikerült, volt, ami nem, készülünk tovább a DVSC elleni meccsre.