Fölénk nőtt a Dunaújváros (VIDEÓ)

Publikálva: 2021.01.28 Frissítve: 2021.01.28 Kézilabda

A K&H liga 8. fordulójában a DKKA otthonában szenvedett 31-28-as vereséget női kézilabdacsapatunk.

Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 31-28 (15-18)
Dunaújvárosi Sportcsarnok
Vezette: Horváth P., Marton

DKKA: Wéninger – Horváth G. 1, Ferenczy 4, Bulath 7 (4), Nick 1, Barján, Kazai 5 Csere: Szalai B. 9, Dabevszka, Hlogyik (kapus), Mihály P. 2, Babovics (kapus), Román, Fodor 2
Vezetőedző: Vágó Attila

MTK Budapest: Győri – Pelczéder 2, Szöllősi-Zácsik 6, Dakos 4, Marincsák 2, Szekerczés 1, Dávid-Azari 2 Csere: Szabados, Pál T. 10 (3), Bujdosó-Gerháth 1, Sallai, Suba (kapus)

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 9. perc: 3-6; 20. p.: 8-13; 27. p.: 12-17; 34. p.: 18-19; 41. p.: 23-23; 52. p.: 28-25
Szerda délután pótolta a K&H liga 8. fordulójából elhalasztott, Dunaújváros elleni mérkőzését női kézilabdacsapatunk. Az utóbbi pár évben többször is legyőztük a Kohászt – hazai pályán, Szekszárdon, vagy épp Rácalmáson –, de a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még egyszer sem tudtunk nyerni.

Nem kezdtük rosszul a találkozót, hamar megléptünk, és Vágó Attila 5-8-as állásnál ki is kérte első idejét. A folytatásban felzárkózott ugyan egy gólra a DKKA, de az egyenlítésre ekkor még nem futotta ellenfelünk erejéből, sőt! A 25. percben – Pál Tamara hétméteresét követően – már 11-16 állt az eredményjelző, és bár a hajrában ebből még faragni tudott a Kohász, így is háromgólos előnnyel vonulhattunk pihenőre (15-18).
A második félidőre felkeményedett ellenfelünk védekezése, ráadásul a csereként beálló Anasztaszija Babovics is megbabonázta mieinket. Nagy nyomást gyakorolt ránk a hazai csapat, szinte percről-percre olvadt az előnyünk, és végül a második játékrész derekán – a mérkőzés folyamán először – át is vették a vezetést Vágó Attila tanítványai, igaz, ehhez kellett a mieink hétperces gólcsendje is (24-23). Sajnos a folytatásban sem lassított a DKKA, de ezúttal a mi lányainkon sem látszott az a küzdőszellem, amely Kisvárdán két pontot hozott a konyhára. Végül tehát – akármennyire is fáj – abszolút megérdemelten nyert a Dunaújváros (31-28).

Golovin Vlagyimir tanítványai tehát – hat egymást követő győzelem után – elszenvedték szezonbeli harmadik vereségüket. Folytatás február 5-én, Balatonbogláron.

(Fotó: DKKA)