Karate
Sterck Laura
Ugyan jól kezdtük az Alba Fehérvár KC elleni mérkőzést, de a végén a vendégek örülhettek a 31-26-os sikernek.
Négypontos csatának néztünk elébe az év utolsó összecsapásán, hiszen a közvetlenül előttünk álló Alba Fehérvér KC ellen szálltunk harcba. Mindkét csapatnak égető szüksége volt erre a két pontra, ráadásul népes közönség fogadta a feleket.
A mieinkben az első perctől kezdve égett a tűz, nagy lelkesedéssel kezdték meg a párharcot, melyet Dávid-Azari Fruzsina gólja indított, amit Fekete Bozsana ziccere követett. A jó kezdésből Kekezovity Anna is kivette a részét, aki már a második alkalommal vette be a vendégkaput, így 5-3-ra vezettünk.
A napok óta betegséggel küzdő, lázasan is játszó Dakos Noémi a kipattanónál nagyon szemfüles volt, így már 7-3 volt az állás javunkra. 8-3-nál már nem volt más lehetősége a Fehérvárnak, Suzana Lazovics időt kért. Az egyperces szünet után a vendégek sajnos szépen zárkóztak, már csak két találat maradt meg az előnyünkből, ezúttal Vágó Attila folyamodott időkéréshez a 14. percben.
Poczetnyik Luca talpról eleresztett bombájával újra hárommal mentünk, de a Fehérvár szorosan a nyomunkban volt. A 19. percben már azért vezethetett támadást ellenfelünk, hogy egy gólra csökkentse a különbséget, ám Christe Dalma védte Utasi Linda átlövési kísérletét. Ellenfelünk nyitott védekezése kis zavart okozott a támadójátékunkban, ám Bujdosó-Gerháth Fanni góljával 12-9-re vezettünk.
A következő időszak a Fehérváré volt, három perccel a félidő előtt kiegyenlítettek. Emberhátrányban azonban Tóth Melinda lövésével újra eggyel mentünk, a túloldalon pedig Szőke Szonja mutatott be bravúrt. Sajnos az elveszített labdánkat üres kapura belőtte ellenfelünk, sőt Szabó Kitti hétméteresével még a vezetést is átvették a szünet előtt, így 14-13-as hátrányból várhattuk a folytatást.
Egygólos mínusszal és remek védekezéssel indult számunkra a második játékrész, Bujdosó-Gerháth Fanni pedig hamar ki is egyenlített. A folytatásban felváltva estek a gólok, ám Szőke Szonja óriási mentése után esélyünk volt két góllal ellépni, de Kekezovity Anna labdája a belső kapufáról pattant ki.
A lehetőség azonban újra megadatott, Dakos Noémi már nem hibázta el, keményen belőtte helyzetét. Ezután Szőke Szonja parádéja mellé Fekete Bozsana villanásai társultak, mellyel 21-18-ra mentünk. Nem sokáig tartott a nagy öröm, a 45. percben újra egál volt, ráadásul Bouti Fruzsina kétperces kiállításával emberhátrányba kerültünk.
A létszámfölényt kihasználta az Alba, döntetlenről 23-21-re módosították az állást a maga javára. A hétméteresünk ezúttal is a legrosszabbkor maradt ki, mely után már háromgólos hátrányban voltunk. Ennél nagyobb bajban is voltunk, Lapos Laura piros lapja után 26-22-re vezetett a Fehérvár. Nagyon akartak a mieink, de nem engedte ki a kezéből a meccset ellenfelünk, 31-26-ra kikaptunk.
K&H Liga női kézilabda-bajnokság, 10. forduló
2024. december 28. 17:00, Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 500 néző.
MTK Budapest‒Alba Fehérvár KC 26-31 (13-14)
Játékvezetők: Paska D., Vastag S.
MTK Budapest: Christe – Dávid-Azari 2, Kekezovity 4, Ferenczy 5, Dakos 3, Poczetnyik 3, Fekete 5. Csere: Szőke, Marinovic (kapus), Lapos, Bujdosó-Gerháth 2, Tóth A., Bouti, Tóth M. 1, Andróczki 1(1).
Vezetőedző: Vágó Attila
Alba Fehérvár KC: Hadfi – Szabó-Májer 8 (3), Smbatian 3, Da Costa Moreno, Kövér 3, Tolnai, Takó 5. Csere: Aalla (kapus), Szabó 8 (4), Kocsis, Sulyok, Utasi 4.
Vezetőedző: Suzana Lazovic
Hétméteresek: 2/1, illetve 7/7.
Kiállítások: 12 perc, illetve 6 perc.
Vágó Attila: − Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ám ahogy fáradtak az első embereink, a padról érkező játékosok nem tudták kellőképpen felvenni a ritmust. A fáradtsággal jöttek a hibák, nagyon sok helyzet kimaradt, a kapusteljesítményünk pedig jóval elmaradt ellenfelünkétől.
MTK Budapest - Alba Fehérvár KC 10. forduló
Kézilabda: Győri Barbara hat kék-fehér szezon után külföldön folytatja pályafutását
Kézilabda: teher nélkül, ellenfelünk ritmusát felvéve készülünk a Debrecen elleni meccsre (VIDEÓ)
Kézilabda: fontos kérdést tettünk fel játékosainknak (VIDEÓ)
Kézilabda: „Már nagyon vártam, hogy elkezdjük a felkészülést” – Bató Lili (VIDEÓ)