Krizsán Xénia

Atlétika: hét éremből négy arany a vasárnapi termés

Publikálva: 2023.06.25 Frissítve: 2023.06.25 Atlétika

A szombaton szerzett három érem után vasárnap is bővelkedtünk kiváló eredményekben az utánpótlás országos bajnokságon.

Vasárnap is több versenyszámban érdekeltek voltunk a győri utánpótlás országos bajnokságon. Az U23-as és U18-as magyar bajnokság szombati versenynapján három éremmel lettünk gazdagabbak, 100 méteren kettő, 400 méteren egy érmet szereztünk. Vasárnap is számos atlétáért szoríthattunk, az első program, ahol kék-fehér sportoló rajthoz állt, a gerelyhajítás volt. Táborszki Bálint 53.80 méteres eredménye az ötödik helyet jelentette.

Ez alatt lezajlott a női 400 méter gát, ahol Mohai Regina 58.39 másodperces ideje aranyérmet hozott atlétánk számára. A férfi gerelyhajításban minden dobogós helyezést klubunk sportolói szereztek meg, Jancsik Tamás 66.61 méterrel első, Némethy Szabolcs 62.12 méterrel második, míg Járvás Máté 59.69 méterrel harmadik lett.

A férfi 200 méteren Csahóczi Csanád 21.86 másodperces teljesítménye a harmadik helyre volt elegendő, míg a nőknél Szentgyörgyi Zita 23.95 másodperccel elsőként futott be, Szűcs Imola pedig hetedik lett. A női gerelyhajításban Sári Pálma nem talált legyőzőre, 48.18 méterrel szerezte meg az aranyérmet.