Kobela Tamara

Atlétika: egy arany- és öt bronzérem a zárónapon (GALÉRIA)

Publikálva: 2022.06.26 Frissítve: 2022.06.26 Atlétika

Számos dobogós helyezésnek és egy aranyéremnek örülhettünk az atlétikai országos bajnokság vasárnapi, zárónapján.

Vasárnap a Lantos Mihály Sportközpontban rendezett atlétikai országos bajnokság harmadik – utolsó – napja számunkra a női gerelyhajítással indult, és Moravcsik Angélának köszönhetően rögtön érmet szereztünk. Angi 50.37 méterig jutott, ami a harmadik helyre volt elég, míg Krizsán Xénia 48.70-nel a hatodik helyen végzett. A versenyt a DSC-SI sportolója, Szilágyi Réka (57.46) nyerte, míg az ezüstérmet a VEDAC atlétája, Kövér Fanni (55.32) zsebelte be.

Erdei Tamara 25.95-tel ötödik helyen zárt futamában 200 méteren, így nem jutott döntőbe, míg Németh Ádám ugyanebben a számban 22.52-vel a negyedik leggyorsabb volt futamában, ezzel ő is lemaradt a fináléról.

Ezután Ferencz Annának köszönhetően újabb bronzérmet szereztünk: Anna 800 méteren 2:07.16-os idővel a harmadik helyen ért célba Bartha-Kéri Bianka (2:01.37) és Heffner Hédi (2:06.49) mögött. A férfiak mezőnyében Együd Máté (1:48.76) rendkívül izgalmas versenyen szintén a harmadik helyen ért célba Kiss Gergő Xavér (1:47.94) és Szögi István (1:48.75) mögött.

Férfi gerelyhajításban is bronzérmet nyertünk: Járvás Máté 68.34 méterre repítette a szert, ami a harmadik legjobb eredménynek bizonyult Kovács Noel (75.77) és Herczeg György (72.54) mögött. Némethy Szabolcs (59.00) hatodik, Jancsik Martin (56.52) hetedik lett.

Nem sokkal ezután női távolugrásban Endrész Klaudia (6.31) is a harmadik helyen zárt. A versenyt Farkas Petra (6.37) nyerte Lesti Diana előtt (6.36), míg dr. Nguyen Anasztázia (6.26) negyedik, Krizsán Xénia (6.19) ötödik lett.

A nap végén Szabó Barbarának szurkolhattunk, aki gondoskodott róla, hogy szépen zárjuk az országos bajnokságot. Barbi 1.84 méterrel, magabiztos versenyzéssel megnyerte a magasugrást Fekete Fédrát (1.82) és Barna Patríciát (1.73) megelőzve.

A részletes eredménylista ITT található.