Publikálva: 2018.01.20 Frissítve: 2018.01.20 Kézilabda

Győri Audi ETO KC – MTK Budapest 30-20 (15-9)

Győri Audi ETO KC: Grimsbö, Kiss É. – Knedlikova 3, Afentaler, Varga E. 1, Hansen 5, Mörk 7 (6), Pál T., Tomori 2, Groot 3 (1), Broch 4, Fodor Cs. 1, Bódi 4, Puhalák, Szilovics
Vezetőedző: Ambros Martín

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 2, Karnik 3, Sallai, Szádvári, Slakta 1, Valovics, Kovács G. 1, Barna, Mód, Dakos 3, Termány 6 (2), Gorilszka 2, Kuti 1, Blazsek 1 (1)

Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/3
A mérkőzés alakulása: 8. perc: 5-2; 17. p.: 10-4, 27. p.: 13-7, 33. p.: 18-9, 35. p.: 18-12, 46. p.: 24-14, 51. p.: 28-15, 57. p.: 30-17

A K&H női kézilabdaliga 15. fordulójából előrehozott mérkőzésen csapatunk a bajnoki címvédő, BL-győztes Győri Audi ETO KC otthonába látogatott. A két együttes őszi meccsét 40-25-re a győriek nyerték az Elektromos Csarnokban, ám Ambros Martín ezúttal nem számíthatott három világklasszis játékosára: Görbicz Anitára, Eduarda Amorimra és Stine Oftedalra.

Bár a találkozó első gólját Termány Rita szerezte, mégis az első perctől egyértelműnek tűnt, hogy a bajnoki címvédő Győri Audi ETO KC – bár elsődleges célja a BL-re való felkészülés –, nem veszi félvállról a mérkőzést. Terenyi Bianka jó napot fogott ki, többször is túljárt az ellenfelek eszén, nem kis részt az ő védéseinek volt köszönhető, hogy mindössze hat gól volt a hazaiak előnye a szünetben (15-9).

A második játékrész három gyors hazai góllal kezdődött, de szerencsére szinte azonnal követte ezt három villámgyors vendéggól: Dakos Noémi és Kovács Gréta is a saját térfeléről talált a hét emberrel való támadást gyakorló Győr – üres – kapujába. Nagyjából a 40. percig tudtuk tartani a hatgólos különbséget, ám ezt követően egy 6-0-ás rohammal ellépett az ETO. Szerencsére a mieink nem zuhantak meg, és az utolsó tíz percben faragni tudtak hátrányukból (30-20).

Csapatunk legközelebb január 28-án, a Vasas ellen lép pályára az Elektromos Csarnokban.

Golovin Vlagyimir:Először is gratulálok a Győrnek a győzelemhez! A tízgólos vereség nem vészes, jobb és rosszabb is lehetett volna. A legjobban annak örülök, hogy bár a második félidőben már tizenkét góllal is vezetett a Győr, mégsem estünk szét, és kicsit feljebb tudtunk zárkózni. Annak is örültem, hogy ezúttal koncentráltan játszottunk, betartva az előre megbeszélt taktikát – nem úgy, mint egy héttel korábban.

(Fotók: Szalmás Péter, Győri Audi ETO KC)