Publikálva: 2017.01.22 Frissítve: 2017.01.22 Kézilabda

MTK Budapest – Kisvárda Master Good SE 27-25 (13-13)

MTK Budapest: Abramovics 1 – Tóth E., Nyikolajenko 6, Szádvári 5, Slakta 2, Kovács G., Dakos, Termány 9 (1), Háfra, Gorilszka 4 (2)

Kisvárda Master Good SE: Puscas, Dzsukeva – Kucserova 5 (1), Bízik, Gedroit, Vukojevics 6, Szabó V. 3, Mihovics 1, Tarjányi 1, Héjjas, Lévai, Rocha 5, Dmitrovics 3, Umanyec 1
Vezetőedző: Dévényi János

Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/1
A mérkőzés alakulása: 7. perc: 5-1, 15. p.: 7-7, 20. p.: 9-9, 26. p.: 12-13, 35. p.: 14-16, 41. p.: 16-18, 46. p.: 20-19, 53. p.: 24-20, 59. p.: 26-25

Szombat délután pótolták a K&H női kézilabda liga 11. fordulójából elhalasztott MTK Budapest – Kisvárda Master Good SE mérkőzést. Mindkét együttesnek nagy szüksége volt a pontokra, mivel a fővárosiak a tizenharmadik, míg ellenfelük a tizennegyedik helyről várták a találkozót.

Már az első percben bőven volt minek örülnie a szép számban megjelent hazai szurkolóknak: előbb Olha Nyikolajenko átlövése talált utat a kapuba, majd a túloldalon Jelena Abramovics hárította Marija Gedroit hétméteresét. A jó kezdésnek köszönhetően megjött a hazaiak önbizalma, a 6. percben már 5-1-et mutatott az eredményjelző. A kék-fehérek – talán épp a tetemesnek tűnő előny tudatában – belealudtak a meccsbe, így a félidő derekán már egyenlő volt az állás: elsősorban Samira Rocha, a vendégek világbajnok brazil balszélsője okozott sok fejtörést Golovin Vlagyimir tanítványainak. Lerázni azonban nem tudta ellenfelét a Kisvárda, sőt, Lilija Gorilszka időntúli hetesgóljának köszönhetően döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrész gyors vendéggóllal kezdődött, ám a 33. percben a hazaiak kapusa (!), Jelena Abramovics egyenlített. Ezt követően sokáig a kisvárdaiak vezettek, többnyire egy-két góllal,   nem igazán tudták leszakítani ellenfelüket. Olyannyira nem, hogy a 45. percben már a hazaiaknál volt az előny (20-19). Olha Nyikolajenko gyors góljainak köszönhetően a kék-fehérek a hajrához közeledve már 24-20-ra is vezettek, de Mátéfi Eszter lányai nem adták olcsón a bőrüket: másfél perccel a meccs vége előtt ismét egy gól választotta el egymástól a két csapatot. A találkozó utolsó találatát a végül kilenc gólig jutó Termány Rita szerezte, akit ugyan kiállítottak az 59. percben, de az eredmény már nem változott, így jöhetett a Siófok ellen már begyakorolt győzelmi tánc (27-25).

Az MTK Budapest ezzel a győzelemmel felkapaszkodott a tizenegyedik helyre a tabellán, és készülhet a keddi, Ferencváros elleni mérkőzésre.