Publikálva: 2019.09.15 Frissítve: 2019.09.15 Tenisz

Babos Tímea könnyedén nyert Adina Cristian ellen.

Korea Open selejtező, 2. forduló
Babos Tímea (1.)–Jaqueline Adina Cristian (román) 6:2, 6:2

A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott Szöulban.

Nagy volt a tét a Korea Openen, hiszen a 2. fordulóban is győztes játékos felkerült a 32-es főtáblára. Timi nagyszerűen oldotta meg az újabb feladatot, nem adott esélyt ellenfelének.

A 32 perces első játszmában klubunk játékosa 1:1 után 15-re nyerte el Cristian adogatását, majd 4:2-ig magabiztos adogatógémekkel őrizte előnyét. Ekkor Timi fogadóként elhúzott 40-15-re, végül pedig kihasználta harmadik bréklabdáját. A következő játékot 15-re nyerte a selejtező 1. kiemeltje, így lezárta a nyitó felvonást.

A második szett forgatókönyve is ugyanez volt. A 26 éves magyar játékos a harmadik gémben brékelt 40-re, majd 15-40-ről nyerte adogatását. Timi 4:2 után nagy csatában használta ki harmadik lehetőségét, 40-re vette el Cristian szerváját. Az utolsó játékot 30-ra hozta Timi, így magabiztosan jutott a 32-es főtáblára.

Timi következő ellenfele Jelena Osztapenko lesz.

Az 1997. június 8.-án született lett játékos 75. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 5. (2018. március 19.) volt. Osztapenko eddig 2 WTA Tour- és 7 ITF-versenyt nyert egyesben, 2017-ben veretlen maradt a Roland Garroson.

A két játékos eddig háromszor találkozott: 2016-ban Katowicében 7:6, 2:6, 6:3-ra, míg 2018-ban Miamiban 6:4, 6:4-re nyert Osztapenko. A 2016-os florianopolisi versenyen Timi győzött 4:6, 6:3, 6:2-re.

Forrás: babostimea.hu