Taekwondo
Salim Omar

Markukban érezhették, végül Cegléden maradtak a pontok

Publikálva: 2014.12.14 Frissítve: 2014.12.17 Kosárlabda női

Óriási izgalommal és győzelmi kényszerrel lépett pályára a Ceglédi EKK otthonában az MTK Budapest. Nem csoda, hiszen a tét a középmezőnyhöz zárkózás volt. Bár a fővárosiak fáradtságot nem ismerve küzdöttek, a találkozó végén a hazaiak örülhettek.

A mérkőzést mindkét csapat jól kezdte. Hazai részről Serbán Anett játszott ponterősen, míg a túloldalon Semsei Barbara és Turóczi Nikolett is hármast dobott (10-10). Kiegyenlített volt a játék, egyik fél sem tudott érdemi előnybe kerülni, így a negyed végén 16-16 volt az állás.

A folytatásban nagyon hamar időt kért Sztevan Csupics, hiszen Szabó Dóra triplája után 21-16-ra vezetett a Cegléd. Még Orsó Viktória távolijával lefaragott a különbségből az MTK Budapest, de Semsei harmadik faultja után a vendégek kaptak technikait, amelyet három ponttal büntettek a ceglédiek (26-21). Nem sokkal később viszont már Cziczás László hívta magához játékosait, mert a fővárosiak szépen felzárkóztak. (39-35).

A térfélcserét követően Vincze Viktória hozta egy pontra a kék- fehér mezes csapatot, ám néhány másodperc alatt két faultot is kapott, amellyel korán befejeződött számára a meccs (42-41). Ezzel együtt sokkal jobban védekeztek a korábbiaknál, ennek eredményeként pedig Medgyessy Dóra és Baksa Bettina pontjaival átvették a vezetést (55-57).

A záró szakaszban a kérdés az volt, hogy sikerül-e a vendégeknek megtartani a vezetést, vagy újabb hullámvölgybe kerülnek. Az, hogy Sztevan Csupics már a negyed elején időt kért – ugyanis a hazaiak öt pontos előnyt szereztek – nem sok jót sejtetett. A baj beigazolódott: Lengyel Dalma hármasával megtartotta előnyét a CEKK, eközben a vendégeknél csupán Medgyessy és Semsei tudott a gyűrűbe találni, utóbbi pedig a 39. percben kipontozódott. Ezzel a mérkőzés eldőlt: a ceglédiek örülhettek idei második győzelmüknek.

Ceglédi EKK – MTKBudapest 83-74 (16-16, 23-19, 16-22, 28-17)

Ceglédi EKK: Hadzsovics 19/3, Gorjanácz 8, Skorics 21/6, Serbán 8, Bozóki 5.
Csere: Szabó D. 4/3, Kobolák 4, Ruttner 4, Lengyel 8/6.

MTK Budapest: Medgyessy 17, Semsei 15/3, Orsó 8/6, Turóczi 9/3, Barnai 4.
Csere: Baksa 11/3, Böröndy 1, Vincze 6, Orbán 2, Szabó V.

Kipontozódott: Kobolák (29. p.), Serbán (39. p.), Gorjanácz (39.p.) ill.: Vincze (22. p.), Semsei (39. p.), Medgyessy (40. p.).