Taekwondo
Salim Sharif

Kosárlabda: magabiztos győzelem a Vasas Akadémia ellen az NB I/A-csoportban

Publikálva: 2024.01.27 Frissítve: 2024.01.27 Kosárlabda női

Újabb fővárosi rangadót nyert a TFSE-MTK Budapest csapata, ezúttal hazai pályán a pasarétiek ellen győztek a mieink.

A tabella hatodik helyén álló TFSE-MTK Budapest (7/5-ös mérleg) szombat este a hetedik Vasas Akadémiát (4/8) fogadta a dr. Koltai Jenő Sportközpontban. Az őszi, egymás elleni meccset 74-58-ra csapatunk nyerte meg Pasaréten.

Hegedűs Péter tanítványai parádésan kezdték a fővárosi rangadót: három perc elteltével 13-2-re vezettek. A remek rajt után viszont némiképp megállt a kék-fehér pontgyártás, amelyet kihasználtak a vendégek, és 14-14-nél egalizáltak. A nyitónegyed 20-17-es hazai előnnyel ért véget. A folytatásban aztán sikerült ismét ellépnie a lányoknak (24-17), ám ellenfelünk tartotta a lépést (24-21). A második tíz perc összességében igencsak pontszegényen alakult (9-8), ugyanakkor a nagyszünetre minimális fórral így is a mieink mehettek el (29-25).

Együttesünk nagy lendülettel jött ki a második félidőre: Sha Carter és Szabó Fanni pontjainak köszönhetően villámgyorsan tíz fölé nőtt a vezetésünk (41-30), majd már a 15-öt is elérte (45-30). Ezt követően azonban a Vasas percei következtek, és a zárószakasz kezdetére hat pontra faragták le a hátrányukat (47-41). Jött a végjáték, amelyben játékosaink esélyt sem adtak a piros-kékeknek: 12-0-ás sorozattal öt perccel a vége előtt 59-41 állt az eredményjelzőn. A TFSE-MTK végül magabiztos, 62-48-as győzelmet aratott.

A mieink legjobbjaként Szabó Fanni 21 ponttal zárt.

A sikerrel együttesünk 8/5-ös mérleggel áll, a tabella negyedik helyén, ugyanakkor csak egyetlen győzelemre a harmadik NKA Universitas Pécstől. Most válogatott szünet következik, folytatás február 17-én, a Szekszárd vendégeként.