A Vasas jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában (VIDEÓ+GALÉRIA)

Publikálva: 2019.12.11 Frissítve: 2019.12.11 Röplabda

Két szettet elcsentünk a bajnoktól a Folyondár utcában.

Női röplabda Magyar Kupa negyeddöntő visszavágó:
Vasas Óbuda–MTK Budapest 3:2 (-21, 21, 10, -15, 10)
(Az első mérkőzésen MTK Budapest–Vasas Óbuda 0:3)

Vezette: dr. Árpás Krisztina, Mezőfi Zsolt

Vasas Óbuda: Török 19, Gyimes 9, Juhár, Dékány 5, Villám 12, Bleicher 1. Csere: Kjelstrup 4, Kostelanská 14, Ambrosio 14, Takagui 3. Vezetőedző: Jakub Głuszak

MTK Budapest: Vezsenyi 3, Durst 4, Zólyomi 11, Kiss 14, Takács 19, Király 8. Csere: Nagy, Szalai (liberó), Lesi 1, Godó, Szatmári, Petőváry 9. Vezetőedző: Tóth Gábor

A meccs elején hazaiak gyorsan elhúztak 3-0-ra, de 7-7-nél beértük őket, majd a szett egyik legszebb labdamenete után át is vettük a vezetést, később 11-8-as előnyünknél Jakub Głuszak kikérte első idejét, ám nem sokkal később ezt megismételte, amikor 14-9-re vezettünk. A mérkőzésnek ebben a szakaszában az edzők úgy gondolták, hogy kell a jó szó, mert 10-15-nél Tóth Gábor is jelezte, hogy szólni kíván játékosaihoz. Közben a Vasas vezetőedzője „légiósította” csapatát, lehozta a magyar játékosok zömét, és külföldiekkel próbálkozott. 16-19-nél újabb MTK-s időkérés következett, melynek eredményeként meg is nyertük a játszmát (21-25).

A második szett elején csak egy magyarral (Juhár) jött fel a Vasas, ennek ellenére elhúztunk 5-1-re, amikor a hazai mester időt kért, de 8-4-ig maradt a négypontos előnyünk, ám a mérkőzés ezen szakaszában feljavultak a hazaiak és 10-9-nél átvették a vezetést. 13-11-nél vezetőedzőnk ítélte meg úgy, hogy beszél övéivel. Jó döntés volt, kiegyenlítettünk (14-14), majd átvettük a vezetést (15-16). Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám 20-18-as fórunknál újabb Vasas időkérés következett, majd 20-19-nél MTK-s, melyet követően egyenlítettek a piros-kékek (20-20). Ettől kezdve csak egy pontot szereztünk, a játszmát a Vasas nyerte. (25-21)

A harmadik játszma elején 5-0-ra vezettek a hazaiak, amikor az első pontunkat szereztük, és valahogy ebben az időszakban Jakub Głuszak lányai jobban összpontosítottak. 9-3-as Vasas vezetésnél Tóth Gábor időt is kért, meg is emelte a hangját. Ennek ellenére ellenfelünk ellépett 21-5-re. Innen már csak idő kérdése volt a játszma, melyet meg is nyertek (25-10), átvéve ezzel a vezetést. (2:1)

A negyedik szettet élesebben kezdtük, 4-2-es előnyünknél ki is kérte első idejét a hazai mester, de lendületben maradtunk, és elléptünk 7-4-re, majd 11-6-ra, és ezt már újabb időkéréssel reagálta a bajnok edzője. Nem segített, mert tartani tudtuk a fórt (17-10). Jól játszottunk, gyakran hősiesen mentettük a labdákat, de 19-14-es előnyünknél Tóth Gábor időkéréssel próbálta tovább tüzelni lányait, sikerrel, mert nyertük a szettet (15-25), így kiegyenlítettünk (2:2)

A döntő játszmában 4-1-re húztak el a hazaiak, amikor Tóth Gábor szót váltott tanítványaival, ám mire eszméltünk a télfércserénél már 8-4 volt oda. 10-7-re vezettek a hazaiak, amikor edzőnk második idejét is kikérte. Ekkor láttuk a mérkőzés másik szemet gyönyörködtető labdamenetét, ám a hazaiak előnye csak nőtt, végül behúzták a szettet ezzel bejutott a Magyar Kupában bejutottak a legjobb négy közé. Ennek ellenére büszkék lehetünk arra, hogy a BL-szereplő csapattól elcsentünk két szettet.

Folytatás december 13-án ugyanitt, az Extraligában.