Atlétika
Bartha Lilla

Vívás: Szatmári András hatodik lett a madridi világkupaversenyen

Publikálva: 2023.05.13 Frissítve: 2023.05.13 Vívás – kard

Szatmári András szépen menetelt a spanyol fővárosban rendezett kard világkupán.

Egyesületünk kardozója, Szatmári András nagyszerűen kezdte a madridi kard egyéni világkupaversenyt szombaton, ugyanis a 64 között 15-9-re legyőzte az amerikai Andrew Mackiewiczet. Szatyi ezután a georgiai Beka Bazadze ellen 15-7-re nyert, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Itt klubunk kiválóságára a 2019-es egyéni világbajnok, dél-koreai Oh Szang Uk várt. Andris 7-2-re, majd 12-9-re is vezetett, ám ezután a koreai zsinórban öt tust szerzett. A magyar kardozó azonban nem adta fel, zsinórban három találatot jegyzett a világklasszis ellen, ezzel beverekedte magát a legjobb nyolc közé.

Sajnos a negyeddöntőben a francia Pianfetti 15-10-re legyőzte Andrist, aki így a hatodik helyen végzett.

Talán az volt a gond, hogy rövid időm volt a regenerálódásra a nyolcaddöntő és a negyeddöntő között. A koreai Oh legyőzése rengeteg energiát vett ki belőlem, és nagyjából húsz perccel később kellett újra pástra lépnem. Fejben nem voltam készen, úgyhogy felemás érzéseim vannak. Megvertem a világ egyik legjobbját, de nem lettem érmes – nyilatkozta a Magyar Vívó Szövetségnek a 30 éves versenyző.

Borítókép: Magyar Vívó Szövetség

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!