Vívás: veteránok hétvégéje

Publikálva: 2022.01.19 Frissítve: 2022.01.19 Vívás – tőr/párbajtőr

Női és férfi veterán párbajtőr-, tőr- és kardválogatón szerepeltek sportolóink a Vasas otthonában.

A május végén sorra kerülő Európa-bajnokságra készülve sportolóink értékes pontokért léptek pástra. A sérülések és a betegségek miatt kevesebb versenyzővel rendezték meg az versenyt, így a kevés induló ellenére nemcsak egy-két mérkőzést vívtak a sportolók, hanem a csoportküzdelemben összevont korcsoportokban is szembeszálltak egymással. A veteránversenyek abban is eltérnek a hagyományostól, hogy nincs kieső, vagyis mindenki kap második esélyt olyan asszóra, mely tíz találatig vagy 2X3 percig tart.

Fotó: Hunfencing.hu

A 40+ korcsoportban a női párbajtőrözőknél az MTK Budapest színeiben versenyző dr. Nattán Sarolta tíz indulóból az első helyet szerezte meg. Sportolónk a döntőben Várnay Katalin (SZTE-VK) ellen nyert 6:5-re.

Férfi párbajtőrözőink közül Völcsei György a 60+ kategóriában bronzérmet szerzett, a tizenhárom induló között.

A 40+ korcsoportos női tőr számban – négy versenyző közül – dr. Czeglédy Edina második helyen végzett, míg férfi kardozónk, Kolb Tamás az 50+ csoportban a hét indulóból a harmadik pozícióban zárt.