Vereség Zalában

Publikálva: 2014.10.31 Frissítve: 2014.10.31 Kosárlabda női

Míg az MTK Budapest a második, addig a vendéglátó Zalaegerszeg első győzelmére készült az NB-I/A női kosárlabda harmadik fordulójában. Utóbbiak akarata érvényesült.

A hosszú odaút ellenére a találkozót az MTK Budapest kezdte jobban.

Főleg Barnai Judit volt eredményes, ám a 9-13-as állást követően Nagy Dóra triplájával igyekezett szűkíteni hátrányán a ZTE. A fővárosiaknál Medgyessy Dórát kellett hamar lehozni három személyi hibája miatt, majd Horváth Zsófia utolsó másodpeces kosarával át is vették a vezetést a zalaiak (20-19).

A játék képe a következő negyedben sem javult. A hazaiak fokozatosan jöttek lendületbe, MacKay tripláját követően Nagy Dóra pontjaival nőtt első ízben tíz pont fölé a különbség (39-28).

A második félidő tehát tíz pontos egerszegi előnyről indult. A vendégeknél Barnai iparkodott kihasználni palánk alatti fölényét, de a ponterős játékával is csak pillanatokra tudott tízen belülre jönni az MTK Budapest. A harmadik negyed végére a hazaiak az addig legnagyobb, 15 pontos előnybe kerültek (59-44).

Az utolsó negyed elején hiába dobott triplát Semsei Barbara,  ugyanis a ZTE pillanatokon belül válaszolt Nagy Dóra révén (65-50). A maradék időben Szélesy Judit is betalált távolról, amellyel húsz pontra nőtt a különbség a hazaiak javára, ezzel eldöntve a meccset.

– Megvoltak a helyzeteink, de  35%-os mezőnydobással és 52%-os büntető-értékesítéssel ne csodálkozzunk azon, hogy ez a meccs elúszott – értékelte a vereséget Petőné Nagy Dorottya, az MTK Budapest szakosztályelnöke.

ZTE NKK - MTK Budapest 79-58 (20-19, 23-14, 16-11, 20-14)

ZTE NKK: MacKay 5/3, Nagy D. 20/6, Szélesy 7/3, Varga Zs. 13, Zele 17. Csere: Darida 6/3, Horváth Zs. 2, Ambrus 5, Makitalo 2, Velkey, Jurkó 2. Vezetőedző: Gáll Tamás

MTK-Budapest: Medgyessy 9/3, Semsei 16/3, Orsó 7, Vincze V. 8, Barnai 17. Csere: Baksa 2, Turóczi 2, Orbán, Szabó V., Zsilinszki, Suppán, Varga B. Vezetőedző: Sztevan Csupics

Kipontozódott: Varga Zs. (35. perc).