Vereség, de más, mint a többi...

Publikálva: 2014.09.14 Frissítve: 2014.09.14 Kézilabda

EUbility Group - Békéscsabai Előre NKSE - MTK Budapest 29 - 23 (12-11)

55 percig bírták a nyomást a lányok, az utolsó 5 percben leginkább fejben nem volt a pályán a társaság, de furcsaságok is történtek.
A mérkőzés elejétől kezdve fej-fej mellett haladtak csapatok, a két-három gólos hátrányokat is hamar ledolgozták a lányok. A félidőre az MTK feljött egy gólra. A második 30 percben is jól tartották magukat Blogék, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal.

A vége felé egyre több kiállítást kaptunk, rossz csere miatt az 54. percben kettős emberhátrányban játszott az együttes, és ez a pár perc nagyon sokat kivett a lányokból, így végül öt perc alatt hét gólt kaptunk.

A két szélső vitte a hátán a csapatot, Balog Bea kilencet, Varga Niki ötöt dobott, de Petra Blazek is remekül védett.

Mestermérleg:
Horváth Attila: – Jól küzdött a csapat Békéscsabán, de a végjátékot nem bírtuk.

Az NB I harmadik fordulójában Békéscsabán: EUbility Group - Békéscsabai Előre NKSE - MTK Budapest 29 - 23 (12-11)

Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-1, 12.p.: 4-4, 18. p.: 9-7, 24. p.: 11-8 36. p.: 14-13, 42. p.: 16-16, 48. p.: 18-18, 54. p.: 22-22