Karate
Hárspataki Gábor

Tenisz: Gálfi Dalma negyeddöntős Spanyolországban

Publikálva: 2023.10.26 Frissítve: 2023.10.26 Tenisz

Gálfi Dalma fordulatos mérkőzésen győzte le a a svájci Susan Bandecchit a Les Franqueses del Vallesben zajló W100-as ITF-torna nyolcaddöntőjében.

Az MTK Budapest teniszezője, a világranglista 154. helyén álló Gálfi Dalma 6:2, 2:6, 6:2-re győzte le a svájci Susan Bandecchit (365.) a spanyolországi Les Franqueses del Vallesben zajló keménypályás, W100-as ITF-torna nyolcaddöntőjében.

A találkozó bővelkedett fordulatokban, ugyanis az első szett elején Dalma elveszített két játékot, onnan viszont hatot nyert zsinórban. A második játszmában ugyanez volt a forgatókönyv, csak éppen Bandecchi táltosodott meg játékosunk 2:0-s vezetését követően. A döntő szett első játékában Dalma hozta az adogatását, majd öt játékon keresztül folyamatosan megbrékelték egymást a felek. Végül Dalma maradt koncentráltabb, és 1 óra 54 perc alatt jutott a negyeddöntőbe, melyben az első kiemelt holland Arantxa Rus vár rá.

ITF-TORNA, W100, Les Franqueses del Vallesben, Spanyolország (kemény)