Fucsovics Márton

Tenisz: Fucsovics és Piros nyert, Jani kikapott

Publikálva: 2023.07.25 Frissítve: 2023.07.25 Tenisz

Fucsovics Márton Segoviában, Piros Zsombor Umagban győzött, míg Jani Réka búcsúzott Lausanne-ban.

Klubunk kiválóságai közül kedden elsőként Fucsovics Márton (ATP, 56.) lépett pályára a spanyolországi Segoviában zajló Challenger-tornán, és első kiemeltként nagyon magabiztosan vette az első akadályt, 6:3, 6:2-re nyert a belga Michael Geerts (256.) ellen.

Az umagi 250-es ATP-tornán szereplő Piros Zsombornak (124.) már jóval nehezebb volt a dolga az ötödik kiemelt, ausztrál Christopher O'Connell-lel (68.) szemben. Majd a magyar fiúnak össze is jött a bravúrsiker: két játszmában, 6:3, 6:4-re legyőzte az 56 hellyel előrébb jegyzett riválisát, ezzel első főtáblás meccsét nyerte meg az ATP Touron.

A hétfői, selejtezős győzelme után Jani Réka újabb francia ellenféllel találkozott a főtábla nyitó körében a lausanne-i WTA-tornán. A világranglista 169. helyén álló játékosunk – a szorosan alakuló első szett után – 7:5, 6:2-re vereséget szenvedett Chloe Paquet-tól (217.), így búcsúzott a versenytől.