Nagy Marcell

Tenisz: Gálfi Dalma a negyeddöntőben búcsúzott

Publikálva: 2023.11.02 Frissítve: 2023.11.02 Tenisz

Gálfi döntő szettben kapott ki a pozsonyi versenyen.

Egyesületünk teniszezője, Gálfi Dalma (WTA, 154.) a pozsonyi W60-as keménypályás ITF-tenisztorna negyeddöntőjében harmadik kiemeltként a hatodik kiemelt, orosz Szofija Lansere (211.) ellen lépett pályára.

A mérkőzés gyors brékváltással kezdődött, majd Dalma 3:3 után elvette ellenfele adogatását, és ezután hozta is a szettet 6:3-ra.

A második felvonásban Lansere jutott korai brékelőnyhöz, ezután pedig magabiztosan szervált, ezzel kiharcolta a döntő játszmát.

A harmadik szett is brékváltással kezdődött, majd Dalma ismét elveszítette a szerváját, így Lansere 4:2-re elhúzott. Ezután az orosz újra brékelni tudott, és ugyan Dalma nyerte a következő játékot fogadóként, újra elveszítette az adogatását, így 4:6, 6:3, 6:3-as vereséget szenvedett.