Publikálva: 2015.03.23 Frissítve: 2015.03.23 Labdarúgás

Kísérletképpen megkértük egyik szurkolónkat, hogy a Ferencváros - MTK Budapest Örökrangadó alatt írja le gondolatait, érzéseit. A neve most maradjon homályban, olvassuk mi járt a fejében a Groupama Arénában! Az írást gyakorlatilag változatlan formában közöljük.

2015. 03. 22. 16:30 óra: FTC-MTK Groupama Aréna

13:45 Megérkezek a mérkőzésre, ide érdemes korábban jönni, nem semmi a pálya…

14:45 Megérkezik busszal az MTK a mérkőzésre.

15:30 Szegő Tibi is megérkezik, bemegyünk. Hát egy csoda belülről is ez a stadion.

15:50 Kijön az MTK a pályára a bemelegítésre.

16:00 Az FTC is kiérkezik a pályára a bemelegítésre.

Ez gyönyörű aréna, most járok itt először, de a hangulata és az atmoszférája is lenyűgöző, ilyen pályán még ellenfélként is felemelő érzés lehet játszani. Minden túlzás nélkül, örülök, hogy itt lehetek, persze jó lenne, ha nyernénk…

Már a bemutatásnál is fergeteges a hangulat, Torghellét kifütyülik, az Öreget megtapsolják.

16:20. 10 perc és kezdődik az ÖRÖKRANGADÓ, nem vagyok túl nyugodt, de azért ideges se.

16:30 Kivonulnak a csapatok, az MTK kezdett.

Az elején rögtön FTC szöglet.

Nem ijedtünk be az elején, ez jó, bár sokkal többet birtokolja a labdát a Fradi.

Hátul masszívak vagyunk, de nagyon jönnek.

Remélem nem lesz baj, Fradi szabadrúgás… Hegedűs – hatalmas védés.

Megint szöglet…

Ezt az időszakot jó lenne megúszni.

Nagyon nyomnak.

Támadójátékunk nincs, csak védekezünk, eddig jól.

Kicsit szusszanunk, átmentünk az ő térfelükre.

Az első negyedórát kihúztuk, meg kell most már nyugodni.

Hatalmas a labdabirtoklási fölényük, megint szöglet, kifejeljük.

Támadni is kellene, ezt az egész meccset nem lehet majd kivédekezni.

Szöglet, sokadik… Hegedűs óriásit véd.

Talán elkezdünk focizni, bár nagyon sok labdát elszórunk.

Jön, jön a Fradi, de azért nem olyan félelmetesek, inkább a hangulat, az nem semmi.

Szabadrúgás a Fradinak, fölé…

Többször hallatszik az MTK kórus, ezt jó lehet hallani a srácoknak.

25 perc eltelt gól nélkül, ha rúgnánk egyet… Csiki…majdnem… az első támadásunk.

Most bennünk van a gól, érzik ezt az MTK szurkolók is.

El kellene hinnünk, hogy meg lehet ezt a Fradit verni.

Csiki bátran játszik, benne érzek valamit.

Bizonytalan a Fradi, már ők is elszórnak labdákat.

Vass Ádám sárga, de kellett.

Veszélyes szabadrúgás… mellé.

Szerintem egyre bátrabbak vagyunk, talán elhittük, hogy lehet keresnivalónk.

Nem jó most a Fradi, ha most lőnénk egyet, az padlóra rakná őket.

Horváth gyengébb, többet kéne futnia, hogy megjátszható legyen.

Eladjuk a labdát, 11-es a Fradinak, jogos, Baki fault, kár érte, talán a legrosszabbkor, pont amikor már elhihettük volna, hogy lehet keresnivalónk.

Megzavarodtunk kicsit, megint nagyon jönnek…

Nem szabadna még egyet kapni, akkor elmehet a hajó.

Nagy Tibi eladja, majdnem újabb gólt kapunk, de a fradista feldobja magát, 11-est akart, nem ette meg a bíró, sárga.

Újabb Fradi szöglet, meg kell úszni… megúsztuk.

Hát ez kevés lesz, sajnos most benne van a Fradiban az újabb gól.

Már csak 3 perc, újabb szöglet, és újabb, ezt nem lehet kibírni, de kibírtuk.

Vége az első félidőnek, a másodikban ennél sokkal több kell.

Nem érzem azt, hogy ezt elvesztettük, de sokkal bátrabban kellene játszani! Nem kellene megijedni, annyira nem jók, hátul sebezhetőek, de nem szabad gólt kapni a második félidő elején, mert akkor nagy baj lehet, súlyos zakó is benne lehet, ha viszont mi szereznénk gólt az első 10-15 percben, akkor…

Bese melegít, be fog állni, biztosan Horváth helyett, gyenge volt a doki, talán a Barni jobban megfutja a jobb oldalt, meglátjuk.

A többi cserénk: Hajdú (hátha pályára küldik, nagy dolog lenne…), Talabér, Sergio, Hrepka, Frédi.

Kezdődik a második félidő.

Nem találtam el… Csiki ment le (megsérülhetett a félidő végén), Horváth átment balra, Bese a jobb futó, első labdaérintését kinevetik, elcsúszott.

Jól kezdünk és bátran is, hátul labdákat szerzünk, csak az a fránya előrejáték.

Fradi szöglet… újabb… őrület.

Torghelle eladja…, ezeket nem szabad, ebből jönnek ránk.

Kicsiben sokkal jobbak vagyunk, ki kell őket passzolni, de most megint nagyon jönnek, szöglet ismét.

Nagyon visszaállunk, ez veszélyes, magunkra húzzuk őket.

Megnyugodtunk és picit támadunk, csak ne adjuk el a labdát, Bese eladta.

Thiamot megrúgják, mi jövünk, Kanta, semmi.

Pölöskei eladja, nem lett belőle semmi, de megint kapkodunk.

Garami is érzi, idegesen kisétált az oldalvonalig, beszólt valamit.

Vadnai buta fault, sárga és veszélyes szabadrúgás oldalról, kifejeljük, de ebből gond lesz, nem tartjuk meg a labdákat, állandóan náluk van.

Most kijöttünk a szorításból, csak nyugodtan.

Ha elhinnénk, lehetne keresnivalónk, jó lenne a döntetlen is, már nem érdekel a „sorozatunk” sem, csak ne kapjunk ki.

Kicsit fáradunk a sok védekezésben, talán inkább fejben, mint testben.

Átfutnak rajtunk, nincs középpályás védekezés, szöglet megint… Félek.

Most érzem először igazán, hogy kikaphatunk.

Na… MTK szöglet, Kanta gyengén.

Most nekik szöglet, persze ők jól belövik, majdnem érintés nélküli gól, Hegedűs bravúr

Fradi csere, Böde jön, na már csak ez hiányzott.

Még gólt akarnak lőni, érzik, hogy pánikban vagyunk, miért?…

Felharsan az MTK kórus, szöglet nekünk, semmi.

20 perc van hátra, nem érzem, hogy bennünk lenne a gól, pedig szoktam érezni, tévedjek persze… Vadnai megsérül, visszaáll, kifütyülik.

Újabb Fradi csere.

Nincs nálunk a labda, hogy fogunk így gólt lőni?...

Támadunk, Torghelle fejes, mellé.

Cseréljen már az Öreg, álljunk át két csatárra, hátha Sergio vagy Hrepka...!

Besét faultolják, szabadrúgás, sajnos semmi, megint nálunk van a labda, de elveszítjük.

10 perc van hátra, Böde lövés fölé-mellé, de kemény löket volt.

Vadnai beadás, majdnem, de nem…

Most nagyon akarunk, de eladjuk, Böde, mint egy tank.

MTK szöglet, nagyon szurkolnak az E szektorból, Vadnai már szinte bal szélsőt játszik.

Miért nem cserél, miért…mire vár?...

Baki eladja, kicsi darabos vagy már fáradt.

Fradi szöglet, indulunk belőle, de megint nincs igazi helyzet.

2 perc… most vagy soha, de labda nélkül.

Jobb oldali beadás, gól… 2-0, hol volt a védelmünk?... Kikaptunk…!

2 perc hosszabbítás.

Több volt benne, nem hittük el, hogy van keresnivalónk és igazunk lett… nem is volt.

Olléznak a Fradisták, rossz hallgatni.

Erre szoktam azt mondani, hogy veszteni jöttünk az Üllői útra és sajnos „elértük” a célunkat…