Publikálva: 2017.02.28 Frissítve: 2017.02.27

Az Alba Fehérvár NB-I/B-s csapata ellen majd kétszer annyi pontot dobott együttesünk, mint amennyit kapott.

MTK Törökbálint - Alba Fehérvár  102-53 (30-12, 24-14, 22-15, 26-12)

Törökbálint Sportközpont, 150 néző

statisztikai lap

Már az első percekben látszott, hogy nincs egy súlycsoportban a két csapat, pedig Horváth Kristóf nélkül állt föl az MTK Törökbálint. A 7. percben már 20-2 volt az állás, majd 30-12-es vezetésünkkel zárult az első negyed. A továbbiakban is az történt a pályán, amit a hazai játékosok akartak, így a 17. percben 48-15, a félidőben 54-26 volt az eredmény.

A második félidőben sem sokat változott a játék képe, annak ellenére, hogy sokat voltak pályán a saját nevelésű fiataljaink, míg az ellenfélnél nem csak magyarok játszottak.

Jakab Péter 23 pontig jutott.

A látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyert együttesünk.

Szarvas Gábor vezetőedző: – Nagyon büszke vagyok az ELITE Basket Törökbálint saját nevelésű játékosainak mai teljesítményére. Érzelmileg és az eredményre ránézve is nagyon sokat ad számomra, amikor az egyesületünkben nevelkedő játékosokat látom így játszani. A mai mérkőzés megerősítést adott, hogy van értelme játékosokat nevelni, képezni napjaink „magyar” kosárlabdájában.