Röplabda: Megnehezítettük a Békéscsaba dolgát

Publikálva: 2021.10.15 Frissítve: 2021.10.17 Röplabda

Remekült dolgoztunk a bajnokság nyitófordulójában.

Swietelsky-Békéscsaba–MTK Budapest 3:1 (16, –23, 14, 24)
Békéscsaba, 800 néző. V: Horváth M., Soltész.
BÉKÉSCSABA: S. Najdic, Glemboczki 5, Pekárik 10, DRPA 23, KLISZURA 17, Strunjak 1. Csere: KERTÉSZ (liberó), KARHU 10, Zólyomi 7, Kornyijenko 2. Edző: Tóth Gábor
MTK Budapest: GIOMMARINI 5, KILYÉNFALVI 15, WINDISCH 19, TATÁR 9, Tettamanti 6, Boskó.
Csere: Szalai A., Weidemann (liberók), Berkó, Varga B., Sziládi 2, Petri 1. Edző: Leiszt Máté
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:2, 8:8, 12:9, 18:13, 24:16. 2. játszma: 5:6, 9:14, 12:20, 17:20, 18:24, 23:24. 3. játszma: 9:2, 12:4, 17:6, 22:10. 4. játszma: 2:3, 6:4, 9:14, 14:15, 17:17, 20:19, 20:21, 24:23

A találkozó előtt több „ismerős” is összefutott egymással, hiszen a hazaiak edzője, Tóth Gábor, és egyik játékosuk, Zólyomi Réka is tagja volt korábban az MTK Budapest együttesének.

Jól kezdtük a mérkőzést: Tatár és Kilyénfalvi – ász nyitás – pontjaival 2-0-ra vezettünk, majd a hazaiak egyenlítése után 3-2-re is. Ettől kezdve váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Komolyabb előnyre 18-13-nál tettek szert a békéscsabaiak, elsősorban Klisura, Drpa és Glemboczki pontjaival, akik ebben a játékrészben tizenöt egységet tettek bele a közösbe, testvériesen osztozva a pontokon (5-5). Nálunk Windisch Kinga vitézkedett hat egységgel, mögötte Kilyénfalvi hárommal. Az első szettet a hazaiak nyerték 25-16-ra.

A második játszmát Tatár és Windisch pontjaival kezdtük (2-3), majd Tatár Gréta vezérletével megtartottuk a vezetést (5-6, 6-7), sőt Kilyénfalvi is összehozott még néhány pontot (8-10), de Tettamanti és Windisch is rárakta a magáét (9-13). Tettamanti sáncával aztán öt pontra nyílt az olló (9-14), Petri pedig összehozta a tizenötödiket (10-15). Tatár (ász nyitás), Tettamanti, Giommarini és Kilyénfalvi vitézkedett, így az eddig legnagyobb különbségű – nyolc pontos – vezetésünk alakult ki (11-19, 12-20). Itt megtorpantuk picit, mert a hazaiak felzárkóztak (17-20), de Kilyénfalvi pontot érő támadásával és Giommarini ászával tartottuk az előnyt (18-23). Zsinórban öt pontot szereztek a hazaiak, de Tatár lezárta a szettet (23-25). Ekkor Windisch tíz, Kilyénfalvi és Tatár hét-hét pontnál járt.

A harmadik játszma elején – Kornyienko ászával, illetve Karhu, Drpa, Pekárik és Klisura révén – 9-2-re ellépett Tóth Gábor együttese, így csak rontott nyitásukkal tudtunk szépíteni (9-3), majd Windisch kozmetikázott (10-4). A mérkőzés ezen szakaszában turbó fokozatba kapcsolt a Békéscsaba, játékosai közül Drpa tizenhét, Klisura tizenegy pontnál járt (19-7). Tőlünk csak Windisch és Sziládi volt eredményes. Windisch és Kilyénfalvi révén tízre csökkentettük a hátrányt (22-12), de a szettet már nem tudtuk menteni (25-14). A statisztika szerint ekkor Windisch tizennégy, Kilyénfalvi kilenc, Tatár hét, míg az ellenfélnél Drpa tizennyolc, Klisura tizenhárom, Pekárik nyolc pontot tudhatott magáénak.

A negyedik szettet Tatár és Windisch pontjaival, de Giommarini rontott nyitásával kezdtük (2-3), majd Klisura és Karhu révén átvette a vezetést a Békéscsaba (4-3). Zólyomi pillanatai jöttek, igaz a nyitását elrontotta (6-5), majd Kilyénfalvi egyenlített (6-6) és Karhu és Drpa hibájával átvettük a vezetést (6-8). A folytatásban Giommarini és Tatár rontásával egyenlített a hazai csapat (8-8). Jött Kilyénfalvi Zsófi és Drpa, hogy újra egalizáljunk (9-9). Zsófi pontot hozott, Klisura rontott, majd Windisch négyre növelte előnyünket (9-13). Kilyénfalvi „show” – sánc és pont – után (11-15) ismét vezettünk. Ekkor magára talált a Csaba és feljött (14-15), de Windisch és Tettamanti életben tartotta a reményeket (14-17), igaz nem sokáig, mert a hazaiak egyenlítettek (17-17). Egy darabig megint fej-fej mellett haladtunk (22-22). Az időkérés után – rontott nyitásuk és Windisch pontja által – pariban maradtunk (24-24), de Karhu sánca után elvesztettük a szettet és a meccset (26-24).

Nálunk Windisch (19) és Kilyénfalvi (15) volt a legeredményesebb, míg a hazaiaknál Drpa (23), Klisura (17) és a Pekárik-Karhu páros (10-10) tette hozzá a legtöbbet.

Leiszt Máté: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, tökéletes mérkőzést játszottunk, megérdemeltük volna, hogy tovább tartson. Nincs okunk keseregni, ezt az utat kell járnunk a jövőben is! A lányok egy pillanatig sem játszottak alárendelt szerepet, nem volt gond az önbizalommal. A játékosaim azt akarták bizonyítani, hogy helyünk van az Extraligában. Védekezésben extrát nyújtottunk, és próbáltuk limitálni az ellenfél rutinos, nemzetközi tapasztalattal rendelkező játékosainak teljesítményét, sikerrel. A tervet teljesítettük. A lányok jó hangulatban vannak, és pozitívan állnak hozzá a következő mérkőzéshez, mert ebből kihoztuk a maximumot.

Tóth Gábor: – Nagyon színvonalas találkozó volt, kevés hibával, mindkét csapat borzasztóan nagyot küzdött. El kell fogadni, aki ellenünk játszik, az meg akar verni minket, de ezt tudni kell kezelni – igenis meg kell küzdeni minden egyes pontért és győzelemért!