Röplabda: Az 5-8. helyért küzdhetünk tovább

Publikálva: 2021.03.08 Frissítve: 2021.03.08 Röplabda

A Kaposvár nyerte a legjobb négy közé jutásért vívott párharcot.

1. MCM-Diamant Kaposvár–MTK Budapest 3:0 (15, 10, 20)

1. MCM-Diamant Kaposvár: Szűcs K. 8, Bodovics 5, Helics 7, Klisura 10, Harcsenko 17, Király-Tálas 2
Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kump 1, Kalmár V. 1, Tóth J.
Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics

MTK Budapest: Borsos 4, Durst, Szerencsés-Miklai 10, Kilyénfalvi 1, Vezsenyi 3, Godó
Csere: Szalai A. (liberó), Lesi 3, Berkó 1, Petri, Dani 2
Vezetőedző: Leiszt Máté
Vasárnap délután rendezték az Extraliga negyeddöntőjének harmadik felvonását. A párharc első két meccsét a Kaposvár nyerte 3:0-ra, illetve 3:1-re, és egy esetleges újabb győzelem a somogyiak továbbjutását jelentette volna.

Sajnos ezúttal sem tudtuk borítani a papírformát, a légiósokkal és magyar válogatott játékosokkal felálló Kaposvár rendkívül magabiztos játékkal rukkolt elő, és az első perctől kezdve ránk erőltette akaratát. Leiszt Máté igyekezett cserékkel felfrissíteni csapatát: több fiatal, illetve ezidáig kevesebb lehetőséghez jutó játékosunk kapott esélyt a bizonyításra, és többségük élt is a bizalommal.

A mérkőzést végül 3:0-ra nyerte a Kaposvár, így eldőlt, hogy a folytatásban az 5-8. helyért játszhatunk. A következő párharcban az egyre jobb formába lendülő Szent Benedek-Balatonfüred lesz az ellenfelünk.

Leiszt Máté:Szokatlan felállásban játszottunk, ezúttal több lehetőséget kaptak azok, akik eddig ritkábban szerepelhettek. Közülük talán Berkó Lilit és Borsos Lilit emelném ki, akik jó teljesítményt nyújtottak. A Kaposvár viszont érvényesíteni tudta erőfölényét, megérdemelten nyert, sok sikert kívánok nekik a folytatásra! Nekünk most már a Balatonfüredre kell fókuszálnunk, nagyon nehéz párharc lesz az is, de abból már győztesként szeretnénk kijönni