Röplabda: 3:2-re maradtunk alul az UTE elleni, első összecsapáson

Publikálva: 2023.04.08 Frissítve: 2023.04.08 Röplabda

Ahogy számítottunk rá, parázs hangulatúra sikeredett a párharc első állomása.

A mérkőzésen először két ponttal a mieink vezettek, miután Tatár Gréta és Linda Jessica első, Anja Asonja pedig második pontját megszerezte. Már sikerült hárompontos előnyre is szert tenni, de 10:9-nél már a hazaiak örülhettek a vezetésnek, ami a továbbiakban is így folytatódott. Leiszt Máté 15:11-nél, hátrányban ki is kérte az első idejét, ám ez sem segített, 20:15-nél továbbra is kapaszkodtunk. A végjátékra ötről háromra csökkent a hátrányunk, sőt 23:22-nél már csupán egyetlen ponttal voltunk lemaradva. Horváth András taktikai szünete után már 24:22-re vezettek a lila-fehérek, de a mieink óriásit harcolva egyenlíteni tudtak, sőt zsinórban négy pontot szerezve 26:24-re nyertük az első felvonást.

A második szettet a vendéglátónk hatalmas lendülettel, mi pedig több hibával kezdtük, így hamar 6:0-s mínuszba kerültünk. Ezt az előnyt nemcsak tartani, de növelni is tudta az UTE alakulata, és végig vezetve 25:11-re nyert, és módosította az állást 1:1-re.

A harmadik etap végig kiélezett küzdelmet tartogatott, és sorozatban három pontszerzésnek köszönhetően mi léptünk el 10:7-nél. Ezután viszont fordult a kocka, 15:12-nél már a hazai szurkolók örülhettek a fórnak. Ettől fogva nem engedték ki a kezükből a vezetést a lila-fehérek, pedig a mieink folyamatosan a nyomukban voltak. 21:20-nál csak egyetlen ponttal voltunk mögöttük, de 25:21-re elveszítettük a szettet.

2:1-es lila-fehér előnyről vághattunk neki a negyedik szettnek, döntő fontosságú volt, hogy ez az etap a mi sikerünkkel záruljon. A lányaink tudatában voltak, mekkora tétje van ennek a felvonásnak, és ennek tükrében beindították a rakétákat. 2:2 után egyhuzamban öt pontot gyűjtve már 7:2-re vezettünk, és lehengerlő játékunkkal 10:4-re növeltük a fórt. Ellenfelünk felzárkózási kísérleteit rendre visszavertük, és Horváth András időkérésekor már 16:9-re mentünk. Szerencsére a rövid pihenő sem állított meg minket, a végjátékba 20:13-as előnnyel mentünk bele. Szabó Lili pontja a 24:19-es állást jelentette, és végül 25:20-szal fejeztük be a szettet.

Az izgalmak tovább fokozódtak, mindent eldöntő ötödik szettre került sor a felek között. Az etapot az újpestiek kapták el jobban, 4:1-re léptek el. Nagy bajban voltunk, hiszen a félidőnél továbbra is hátrányban voltunk, 8:3 volt az állás. 9:3-nál Leiszt Máté hívta magához a lányokat, de sajnos ez sem hozott jelentős fellendülést, 15:8-ra elveszítettük a szettet és ezzel a meccset is 3:2-re.

A párharc április 12-én 19:45 órától a mi hazai pályánkon folytatódik a második összecsapással.

Női Extraliga rájátszás, 5-8. helyért, első mérkőzés

2023. április 8. 19:00 Budapest, UTE Röplabda Csarnok, 117 néző.

UTE‒MTK Budapest 3:2 (24, -11, -21, 20, -8)

Játékvezetők: Ujházi M., Bátkai-Katona Á.

UTE: Kilyénfalvi 13, Hiruela 13, Kindelan 21, Ambrosio 11, Boskó 2, Tarin 22. Csere: Baksa, Dömsödi (libero), Goodwin 2, Sziládi 1, Woock, Stojanovic 1.

Vezetőedző: Horváth András

MTK Budapest: Asonja 23, Szabó 7, Berkó 3, Garai 4, Tatár 8, Costa 13. Csere: Divényi (libero), Weidemann, Varga.

Vezetőedző: Leiszt Máté

Leiszt Máté: ‒ Nagyon jó agresszivitással és energiákkal kezdtük el a találkozót, amelynek az első szettjének a végén nagyon erősek tudtunk maradni. A második szettben megtört a lendületünk, amit csak a negyedikben hoztunk elő újra. Szerdán hazai környezetben lesz lehetőségünk javítani.