Szőke Szonja

Rg: Pigniczki Fanni összetettben 16. lett a világbajnokságon

Publikálva: 2023.08.26 Frissítve: 2023.08.26 Ritmikus gimnasztika

A valenciai rg-világbajnokságon olimpiai kvótát és karikával bronzérmet szerző Pigniczki Fanni az egyéni összetett döntőben a 16. helyen zárt.

Szombaton az egyéni összetett finálét rendezték a valenciai olimpiai kvalifikációs ritmikusgimnasztika-világbajnokságon.

Az MTK Budapest kiválósága, Pigniczki Fanni felszabadultan léphetett szőnyegre, hiszen a vébén korábban olimpiai kvótát szerzett, és karikával bronzérmet érdemelt ki, továbbá szalaggal a hatodik helyen végzett. Ezúttal éppen a szalaggyakorlatába csúszott hiba, így erre a koreográfiára 27.800 pontot kapott. Viszont karikával megint a legjobbak között volt, és 33.650 pont járt neki, míg labdával (32.800), valamint buzogánnyal (30.100) is szépen teljesített, így 124.350 ponttal a 16. helyen fejezte be az egyéni összetett finálét. Az aranyérmet a világbajnokságon minden szerrel győztes, német színekben versenyző Darja Varfolomeev nyerte meg (137.450).