Publikálva: 2020.12.21 Frissítve: 2020.12.21 Kosárlabda női

Elsőszámú üldözője, a PINKK-PVSK otthonában nyert női kosárlabdacsapatunk.

PINKK-PVSK U23–MTK-TFSE 51-58 (15-18, 11-13, 8-14, 17-13)
Kozármislenyi Sportcsarnok, zárt kapus
Vezette: Csallóközi, Propszt

PINKK-PVSK U23: Tenyér 9, Jáhni 8, Pucz 8, Horváth Zs. 11, Kovács K. 7 Csere: Borbás 5, Földing, Temes 3, Schmidt

MTK-TFSE: Burján 2, Miháczi 10, Munkácsi, Király A. 17, Szeitl 10 Csere: Karlócai, Benke 9, Dömötör 2, Sólyom 8, Szeli Vezetőedző: Hegedűs Péter

Az amatőr női kosárlabda NB I 8. fordulójában csapatunk elsőszámú üldözője, a PINKK-PVSK U23-as együttesének otthonában lépett pályára.

Az első két negyed – az előzetes várakozásoknak megfelelően – kifejezetten szoros, kiegyenlített küzdelmet hozott, így a nagyszünetben mindössze öt pont volt az előnyünk (26-31).

A harmadik etapban tovább nőtt a fórunk, 34-45-ös állásnál fordultunk rá az utolsó felvonásra. A negyedik negyedben nagyot hajrázott ellenfelünk, hét pontot faragott hátrányából, de még így sem forgott nagy veszélyben a győzelmünk (51-58).

A találkozó legeredményesebb játékosa a 17 pontot termelő Király Andrea volt, a legtöbb lepattanót Karlócai Julianna gyűjtötte be, asszisztok terén pedig Miháczi Diána (4) emelkedett ki a mezőnyből.

Csapatunk a téli szünetet követő első meccsén a listavezető BKG Prima Akadémiát látja vendégül a Városmajorban.