Nemes Rita

Palota RSC – MTK Budapest 0-3 (17-25, 16-25, 22-25)

Publikálva: 2015.04.12 Frissítve: 2015.04.12 Röplabda

Magabiztosan nyerte a 9-12. helyért folytatott rájátszásbéli mérkőzését, a már bizonyosan 9. MTK Budapest, a női röplabda bajnokságban. Különösebb tétje a rákospalotaiak számára sem volt az összecsapásnak, hiszen már búcsúztak az első osztálytól.

Palota RSC – MTK Budapest 0-3 (17-25, 16-25, 22-25)
Játékvezetők: Pőcze Attila, Stefik Csaba

Palota RSC: Nyuka 1, Szűcs 2, Hegedűs 3, Dénesi 5, Czene 6, Győri 7, Vígh 8, Lászlop 10, Kovács 11, Petrás 12, Hajagos (libero) 14

MTK-Budapest: Lutter 3, Benkó 4, Petőváry 7, Hackl 8, Dégi 14, Bleicher Nóra 15, Szabó Luca 17, Bleicher Réka 18, Tímár (libero) 9, Molnár (libero) 11

A Palota kezdte jobban a mérkőzést, ennek ellenére az első technikai szünetben egy ponttal már a kék-fehérek vezettek. A folytatásban az MTK-Budapest fokozatosan növelte előnyét, a hajrára igazából már nem maradt izgalom.
A két csapat a második játszmában szinte lemásolta az első felvonást. A Palota 3-0-ra vezetett, de az első technikai szünetben már az MTK Budapestnél volt az előny. A vendégek fokozatosan elléptek, a szett vége így sima lett.
A harmadik játszmában sem forgott veszélyben az MTK győzelme, Lutteréknek az is könnyen belefért, hogy a hajrában már kicsit kiengedtek.

A beszámoló az onlajnok.com segítségével készült.