Krizsán Xénia

Női kosárlabda: nagy különbségű MTK-TFSE győzelem (GALÉRIA)

Publikálva: 2021.03.24 Frissítve: 2021.03.24 Kosárlabda női

Másodvonalbeli női kosárlabdacsapatunk magabiztosan, 97–70-re nyert a Városmajorban a Kanizsai Vadmacskák ellen.

A női amatőr NB I-es bajnokság harmadik helyén álló MTK-TFSE a Kanizsai Vadmacskák alakulatát fogadta – hazai pályán – a második fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Hegedűs Péter tanítványai kiválóan kezdték a találkozót. Benke Sára parádés dobóformájának köszönhetően a kék-fehérek azonnal – már az első negyedben – kétszámjegyű előnyre tettek szert (34–20).

A második játékrészre tovább folytatódott az MTK-s lányok remeklése a hárompontos vonal mögül. A távoli zónából Benke mellett Karlócai Julianna és Szeitl Vanessa is nagy hatékonysággal tüzelt. Együttesünk a meccsen összesen 32 triplakísérletből – kiemelkedőnek számító – 15-öt értékesített.

Klubunk kosarasai a kitűnő támadójátéknak hála a nagyszünet előtt már 30 ponttal is vezettek, ezzel pedig a találkozó lényegi kérdései el is dőltek. A második félidő már csak formalitássá vált Benke Sáráék számára, egészen addig, amíg a 97–70-es végeredmény beállt a végső dudaszó pillanatára.

MTK-TFSE–Kanizsai Vadmacskák SE 97–70 (34–20, 28–14, 14–18, 21–18)
Benke Sára 32/15, Burján Laura 14/6, Szeitl Vanessa 13/9, Karlócai Julianna 12/6, Munkácsi Enikő Anett 9/3, Szeli Dorina 8, Dömötör Petra 6/6, Hanti Daniella 2, Sólyom Sára 1, Miháczi Diána