Kulunics Vince

Nem jött össze a bravúr: Ipress Center-Vác - MTK Budapest 30-21 (20-11)

Publikálva: 2015.04.26 Frissítve: 2015.04.26 Kézilabda

Noha az alapszakaszban sikerült kétszer is szoros mérkőzést játszani a Váccal, sőt a Magyar Kupában a győzelem is összejött, ezúttal, és talán a legfontosabb összecsapáson nem. Hamar eldőlt minden, a második félidő elején már tíz gól volt a különbség.

A 9-12. helyért folytatott rájátszásból két forduló perdült le. Mind a Mosonmagyaróvártól, mind a Váctól vereséget szenvedett a csapat. Tizenegyedik helyen áll az alapszakaszból hozott két ponttal. A Vác 8, az Óvár 7, a Szeged 1 ponttal áll. Jövő szombaton következik idegenben a Szeged, majd májusban még egy kör. Matematikailag nincs veszve semmi, de a realitás a tizenegyedik helyet sugallja, méghozzá markánsan.

Jegyzőkönyv:

Női kézilabda NB I., rájátszás a 9-12. helyért:

Ipress Center-Vác – MTK Budapest 30-21 (20-11)

Vác, 400 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Ipress Center-Vác: BÍRÓ B. – Jovetics 4, Tóth E. 3, Farkas V. 2, FÜLÖP 3, HORNYÁK D. 9 (1), SZONDI 4. Csere: Balog (kapus), Hámori 2, Stefanovics, Dakos 1, Drávai 1 (1), Pelczéder, Hansághy, Helembai 1, Bató. Edző: Ottó Katalin

MTK Budapest: Blazek – Varga N. 1, Valovics 3, Wolf 6(4), Kollár-Ábrahám 1, BARNA 8, Szádvári 1. Csere: IGNÁCZ-PETHŐ (kapus), Csuka, Huildi, Horváth D., Fekete B. 1, Kovács G. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3-3. 12. p.: 9-4. 20. p.: 14-7. 28. p.: 18-10. 35. p.: 24-11. 43. p.: 26-16. 53. p.: 27-17.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG (Forrás: Nemzeti Sport)

Ottó Katalin, edző (Ipress Cenbter-Vác): – Örülök, hogy a mérkőzés döntő részében a megbeszélt taktikát betartva fegyelmezetten, jó ritmusban és eredményesen kézilabdáztunk. Így lehetőség volt, hogy a hajrában a fiatalok is megmutathassák tehetségüket lelkes szurkolóinknak.
Golovin Vlagyimir, vezetőedző (MTK Budapest): – Az eladott labdák és a kihagyott ziccerek sora okozta vereségünket.