MTK Hungária FC - Viktória TREND-Optika FC 6-3 (2-1)

Publikálva: 2016.05.07 Frissítve: 2016.05.07 Labdarúgás női

Kilencgólos meccsen, történelmi eredmény.

MTK Hungária FC – Viktória TREND-Optika FC FC 6-3 (2-1).
Jet-Sol Liga, női NB I., felsőház, 6. forduló, Lantos Mihály Sporttelep.

Vezette: Rábel Alfréd, asszisztensek: Puskás Gabriella és Piskóti Dénes.

Gólszerzők: Kaján Zsanett (24., 31., 56., 84. perc), Pádár (51. perc), Herczeg (89. perc) illetve Szakonyi (9., 81. perc), Balogh (11-esből, 79. perc).

MTK Hungária FC: Varga – Anda, Szabó, Papp, Nagy A. – Farádi-Szabó, Hummel-Smuczer, Diószegi – Nagy Á., Kaján, Pádár. Kispad: Steinbach – Gelb, Palkovics, Herczeg, Stadler. Vezetőedző: Medgyes péter.

Csere: Anda helyett Palkovics (46. perc), Pádár helyett Herczeg (62. perc), Papp helyett Gelb(73. perc).

Sárga lap: Farádi-Szabó (79. perc).

Viktória TREND-Optika FC: Bíró – Kun, Bátorfi, Balogh, Magyar – Harsányi, Csidei, Szakonyi, Fábián – Siklér, Horváth. Kispad: Császár – Kiss, Kopcsándi, Németh. Asszisztensedző: Kiss Tamás.

Csere: Bátofi helyett Kiss (51. perc).

Az MTK Hungária FC csapata, a Lantos Mihály sporttelepen, a Jet-Sol Liga rájátszásának utolsó fordulójában fogadta a Viktória TREND-Optika FC együttesét. Medgyes Péter együttese újoncot avatott, hiszen Anda Letícia első alkalommal lépett pályára az NB I-ben, de a kispadon még két újonc várt bevetésre, csereként Gelb Mónika és Stadler Kitti is letette névjegyét az élvonalban. Nem indult jól az lányainknak az összecsapás.

9. perc: Megszerezte a vezetést a Viktória,  Szakonyi volt eredményes (0-1).

Nem kellett azonban sokat várnia szurkolóinknak az egyenlítésre.

24. perc: Kaján egyenlített (1-1).

Hét perc múlva már a kék-fehérek voltak előnyben.

31. perc: Kaján szlalomozott be az ötös vonaláig, majd a kapuba emelt (2-1).

Így szünetben, Kaján Zsanett duplájával 2-1-re vezetett csapatunk a szombathelyiek ellen.

A második játékrészre beindult az együttes, és két gyors találattal háromgólosra növelet előnyét.

51. perc: Diószegi szögletét Pádár Anita fejelte a jobb alsó sarokba (3-1).

56. perc: Kaján lépett ki a védők közül, elvitte a kapus mellett is a labdát, majd laposan kilőtte a jobb alsó sarkot, ezzel már harmadik találatát szerezve (4-1).

A találkozó 73. percében újabb újoncot avattunk, Gelb Mónika váltotta Papp Dórát. Ugyan háromgólos hátrányban volt a Viktória, de nem adta fel, három perc alatt kétszer is betaláltak.

79. perc: Balogh büntetőjével szépítenek a vendégek (4-2).

Két perc telt el és máris szoros lett az összecsapás.

81. perc: Szakonyi második gólját szerzi (4-3).

Szerencsére a kék-fehérek nem estek pánikba, és a végén azért az történt, amit mi szerettünk volna.

84. perc: Nagy kiugratásával Kaján a kapuig gyalogolt, kicselezte a kapust, majd az üres kapuba passzolt, ezzel meglőtte önmaga negyedik(!), csapata ötödik találatát (5-3).

És hogy a végeredményre még többen felkapják a fejüket, arra is figyeltek lányaink.

89. perc: Nagy beadását Herczeg emelte a kapuba (6-3).

Ezzel izgalmas véghajrában, kilencgólos összecsapáson, történelmi eredményt elérve győzött a kék-fehér alakulat.